(ФОТО) 7 хранливи оброци: Диета на Клои Кардашијан

Нејзината исхрана се состои од седум хранливи оброци кои на телото му обезбедуваат доволно витамини и минерали, и напоредно го забрзуваат метаболизмот.
Клои Кардашијан со години водела битка со килограмите, а во моментот кога сакала конечно да направи нешто по тоа прашање ангажирала тим нутриционисти.
Светски диететичари и одредиле конкретен план на исхрана па риалити ѕвездата многу бргу ослабнала и своето тело го довела до совршенство.
Таа повеќе пати истакнала дека никогаш не гладува, туку напротив, секој ден има седум здрави оброци.
Стриктно се придржува до менито, а продуктите како што се соја, џус, сушено овошје, печиво, како и сите видови млечни производи и сокови ги одбегнува.


1. оброк:1 лажица протеин во прав + 1 лажица путер од бадеми + овошје по избор, се’ заедно се блендира со лед и вода.
2. оброк: овошка по избор.
3. оброк: 100 г. пилешки гради со зеленчук и салата богата со железо (цвекло или спанаќ)

4. оброк: шоља целер или домати со 12. бадеми
5. оброк: шоља целер или домати + едно тврдо варено јајце
6. оброк: мрсна риба (лосос, бранцин, црн бакалар) + 200 г. зеленчук + салата
7. оброк: овошка по избор

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …