Tag Archives: здрав

(ФОТО) Тој има 125. години и дете од 7.: Сега ја открил тајната на долговечноста- чајот кој го прави витален!

Додека многу стогодишници тврдат дека исхраната, вежбањето и здравиот стил на живот придонеле на нивната долговечност, други луѓе потполно ги разбиваат тие теории. Еден од нив е старецот од Либан, Сулиман Ал-Мул. Некои тврдат дека овој човек има 117. години, а некои 135, што не е ниту точно ниту потврдено …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 31. година после катастрофата во Чернобил: 91. годишен дедо живее мирен и спокоен живот

Иван станува во шест часот, појадува, а потоа го храни кучето и другите животни. Произведува и јаде храна од својата градина, чува кокошки, свињи и крави… Иван Шамјанок (91) живее во селото Тулгович во Белорусија кое се наоѓа на работ на забранетата зона на Чернобил. Вели дека тајната на неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно убави вести од Бубе Ин: „Се враќам со многу новини!“

„Среќен сум што бев опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратија самодовербата и сватив дека сум имал многу клетници кои ми ја цицале крвта, но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа…“ Големиот мајстор на својот занает, прочуениот стилист за коса Љупчо Петрушевски Бубе …

Повеќе »