Tag Archives: тв серија

(ВИДЕО+ФОТО) Секси агентката Кенси Блу го сака и води „Евросонг“: „Сопругот ме наговори!“

„Мојот народ се гордее што сум успеала и мило ми е поради тоа. Како 16. годишна реков дека ќе дојдам до Холивуд и тоа и’ се случи“, раскажала Даниела Руа. „Тоа е најдолго телевизиско натпреварување во светот и тешко е да не се биде возбуден поради тоа. Беше дел од …

Повеќе »

(ФОТО) Увертира во скорешната церемонија: Меган Маркле конечно се покажала во венчаница!

Еден месец пред венчавката со принцот Хари, Меган Маркле блеснала во венчаница, на малите екрани. Големата венчавка на популарните ликови од серијата „Suits“ многу обожаватели ја дочекале со воодушевување… Низ странските медиуми со брзина на светлина се прошириле фотографиите од епизодата која ќе се прикажува наредната недела. Тогаш ликот на …

Повеќе »

(ФОТО) Слични се по карактер: Доктор Хаус ќе го глуми принцот Филип, сопругот на кралицата

Откако две сезони го играл принцот Филип, мажот на британската кралица Елизабета II во драмата „Круна“, Мет Смит си заминува од серијата. Во третата сезона, која го покрива периодот од 1960. до 1980. година во животот на кралицата принцот Филип би можел да го игра Хју Лери (58). Ако прифати, …

Повеќе »

(ФОТО) Миленикот на жените проговорил за секси сцените во „Чиста љубов“

Ѕвездата на хрватската тв серија „Чиста љубов“, црногорскиот глумец, проговорил за соработката со Нивес Целзиус и открил дали неговата партнерка, глумицата Јелена Перчин, е љубоморна на жешките сцени со занесната колешка. Последните месеци црногорскиот глумец, Момчило Оташевиќ, деновите ги минува со атрактивната Нивес Целзиус. Ги споила соработката на серијата „Чиста …

Повеќе »

ХБО ќе ја снима серијата „Успех“ по сценарио на Марјан Алчевски

Оригиналната серија ќе има шест епизоди, македонскиот автор ќе биде сценарист, а режисер на серијата е Данис Тановиќ. Загрепскиот сценарист од Скопје, Марјач Алчевски, е автор на нова серија на ХБО со наслов „Успех“ и победник на натпреварот „ХБО фирст драфт“. Оригиналната серија ќе има шест епизоди, македонскиот автор Марјан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бандерас во серијата „Генијот Пикасо“

Шпанскиот актер Антонио Бандерас ќе го толкува ликот на славниот сликар Пабло Пикасо во серијата „Генијот Пикасо“ но и’ во филмот „Герника 33 дена“. With Poppy Delevingne, #MarieThérèseWalter in #Picasso, shooting #Genius. I'll keep you posted! #ComingSoon 🎬 👨🏻‍🎨 🎨 #Repost @poppydelevingne ・・・ @natgeochannel A post shared by Antonio Banderas …

Повеќе »

(ФОТО) „Игри на моќ“ – политичка мини драма секоја недела на Телма

Провокативна драмска мини-серија која се занимава со заткулисниот живот на една елитна политичка династија. Што се крие зад сјајните реклами и шарени билборди. На што се подготвени политичарите за исполнување на своите политички амбиции. На крајот семејството секогаш е жртва на амбициите. Добитничката на Оскар, Златен глобус, БАФТА и номинација …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бали Бег во „Карасевда“ на Сител повторно ќе ги освојува женските срца!

Премиерата на „Кара севда“ се случила на 14. октомври 2015. година. Серијата која има две сезони и вкупно 74. епизоди во Турција се емитуваше до 21. јуни 2017. година.„Карасевда„ која во САД е преведена како „Бескрајна љубов“ е добитник на наградата Еми за најдобра тв серија – теленовела. Популарниот турски …

Повеќе »