Tag Archives: тегови

(ФОТО) Ослабнете гледајќи ТВ: Овие 5. вежби правете ги секој ден додека седите! Гарантирано делуваат!

Наместо да се излежувате додека ја гледате омилената ТВ серија или филм, искористете го времето за неколку лесни и корисни вежби… И’, додека на работа времето главно го минувате седејќи, дома тоа го правите доброволно, особено ако сте пред ТВ екранот, што ниту малку не е добро за вашето здравје. …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристеска: Со редовни вежби до убаво тело – макар и’ дома!

Македонската поп сцена може да се пофали со убави и негувани пејачки. Но, Елена Ристеска, оправдано важи за една од најзгодните македонски пејачки. За тоа да биде така, освен гените, треба и труд. ART #pureart #tbt #lovethesephotographers @anidimi.photography @ani_q @dmee82 A post shared by E L E N A ♥️🎵 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Споил работа и задоволство:Погледнете како светскиот шампион наместо тегови подига две девојки

Светскиот шампион во кревање тегови, Чехот, Јан Лихајлов, има специфичен начин на тренинг. Наместо тегови, 27. годишниот Јан подига девојки! Тоа е рецепт за успех! Така стасал до светскиот врв! У Яна Михалова своеобразный способ цеплять девчонок. Признавайся, пробовал так же? Posted by Life Новости on Freitag, 29. September 2017

Повеќе »