Tag Archives: светски хит

(ВИДЕО+ФОТО) Светот зборува за нив: Ваква љубов ретко се гледа – но ја има во Македонија!

Секогаш радува кога за нас, нашата земја – Македонија, ќе се говори во позитивен контекст…И, секако, кога тоа позитивно ќе одекне во светот, благодарение на ентузијазмот на Македонец кој забележал момент кој ќе го воодушеви светот… Токму такви позитивни чувства предизвикаа и фотографии од Зоолошката градина во Скопје, кои станаа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шеф на 860. радио станици тврди дека оваа песна ќе биде светски летен хит!

Тим Пулман е шеф во iHeartRadio, што значи дека надгледува програма на дури 850. радио станици ширум САД, односно нивниот стриминг. Поради тоа Пулман добро се испраксирал во тоа која песна би можела да биде мега хит, а за Business Insider открил кои 11. песни мисли дека би можеле да …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уште една битолска пародија на светски хит: „В кафана пијана“

Уште една битолска пародија на светски хит. Овој пат Какофонични битолчани ја обработија „Хавана“ од Камила Кабело, а пародијата се вика „В кафана пијана“. Битолчаните кои стојат зад пародиите велат дека првата пародија била направена како подарок за роденден на нивни другар, но дека не очекувале дека ќе направи толкав …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Јанг автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година

Јанг бил брат на основачите на „ЕјСи/ДиСи“, Ангус и Малколм Јанг. Се прославил во 60. ттите години како член на бендот „The Easybeats“ во Сиднеј. Бил најдобар во работата зад сцена… Австралискиот музичар и ментор на групата „ЕјСи/ДиСи“, автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година, …

Повеќе »