Tag Archives: србија

(ФОТО) На удар на јавноста: Српска манекенка објавила селфи покрај мртвиот татко!

По интернет кружи фотографија на Јеца Љ., како што и гласи профилот на Инстаграм и Фејсбук, на која во прв план е нејзиниот полупрофил, а во позадина човек во болничка постела. Освен себе и татко си, на фотографијата се наоѓаат и три емотикони кои плачат, како и скршено срце… Српската …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми во рајот: Посинокот на Лепа Брена и сопругата јавно се расправаат!

Во само две недели брак на двојката ова им е втора кавга во јавност. Неодамна имале гласен разговор“ за темата презиме бидејќи на Филип не му се допаднало што Александра кариерата ја продолжува со моминското презиме… Иако пред две недели во Беград имале гламурозна свадба, српската пејачка Александра Пријовиќ (22) …

Повеќе »

(ФОТО) Срамота: Срби претепани на трибините за време на натпреварот помеѓу Србија и Бразил:„Никој не сакаше да помогне!“

„Бразилски навивач почна да го удира мојот татко, а седумина веднаш му се приклучија. Се обидов да го бранам па тргна и мојата мајка. Останатите сето тоа само го снимаа“ рекол син на нападнатиот маж… Србите отпаднаа од Светското првенство во фудбал па така Јелена Карлеуша нема да трча гола …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија и Словенија во финалето: Вечер со многу атрактивни и динамични настапи!

Во Лисабон, благодарение на победата на Салвадор Собрал,  Португалија се одржува годинешната „Песна на Евровизија“ под мотото „All Aboard”. После втората полуфинална вечер во финалето се пласираа: Србија, Молдавија, Унгарија, Украина, Шведска, Австралија, Норвешка, Данска, Словенија и Холандија. Од екипата која директно е пласирана во финалето,а е дел од големата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал во српската евровизиска делегација: Развод поради Лисабон!

Сања Илиќ одлучил сам да ги плати трошоците на патот на сопругата Татјана за да нема проблеми во бракот. Копозиторот бил женет со починатата југословенска глумица Злата Петковиќ, која била Мис на Југославија и еден од главните ликови во серијата и филмовите „Отпишани“… Србија на годинешниот Евросонг ќе ја претставува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонија, Србија, Црна Гора, Словенија или Хрватска? Кој има најдобра песна за Евросонг?

Македонија на Евросонг ќе ја претставува „Eye Cue“ со темата „Lost And Found“, а освен нас свои, од регионот, претставници во Португалија испраќаат и Хрватска, Србија, Словенија и Црна Гора. БИХ ниту оваа година не се натпреварува поради недостаток на финансиски средства. Србите на Евросонг ја испраќаат песната „Нова деца“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) На неутрален терен нема политика: Млади од Србија и Хрватска направиле нешто досега невидено!

Членови на ансамблот Културно уметничко друштво Абрашевиќ од Панчево отпатувале на Сицилија каде ја претставувале Србија на Меѓународен фестивал на фолклор. Додека таму на улица спонтано ја изведувале „Ѓурѓевдан“, наишле членови на еден ансамбл од Хрватска па кога ја слушнале песната, прво застанале а потоа се приклучиле на ансамблот од Србија. По „Ѓурѓевдан“ ги запеале …

Повеќе »

Дарко Димитров на „Песна на Евровизија“ со две земји

На фестивалот „Беовизија“ во Белград беше избран српскиот претставник за Евровизија. Најмногу гласови од стручното жири и СМС-гласови од публиката добија Сања Илиќ и „Балканика“. Тие ќе ја пеат песната „Нови деца“. Аранжер на песната е Дарко Димитров. Тој на песната соработуваше со Сања Илиќ и Татјана Карајанов, кои ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија избра песна за „Евровизија“ – дали ви се допаѓа?

После девет години во Србија е повторно одржана „Беовизија“ на која Србите одлучиле кој песна ќе ја испратат на Евросонг. Изборот паднал на песната „Нови деца“ во изведба на Александар Сања Илиќ и групата „Балканика“. Токму таа песна добила најмногу гласови од публиката но и жирито и ќе ја претставува …

Повеќе »