Tag Archives: спортисти од јужна и северна кореја излегле под едно знаме

(ФОТО) Ексклузивно: Претседателот на ИОК,Томас Бах, открива како спортистите од Јужна и Северна Кореја излегле под едно знаме…

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет ( ИОК ), Томас Бах, го посетил студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно открил детали дека договорот со претставниците на Северна и Јужна Кореја со заедничко излегување на спортистите под исто знаме е постигнат само 4. часа пред почетокот на самата …

Повеќе »