Tag Archives: слики

(ФОТО Галерија) Не им е лесно: Американците погодени од поларна зима на итернет објавуваат страшни слики од своите домови!

Во делови на САД температурите се спуштиле дебело под нулата па луѓето се шокирани со глетките на кои наишле… Температурите во некои делови од САД се спуштиле до поларни нивоа па во некои делови паднале и до дури 20. степени под нулата,а потпомогнати се со јаки ветрови, па индексот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Марс Инсајт“ слета на Црвената планета: Први фотографии од Марс!

InSight на Марс ќе мине 24. месеци што е приближно на една марсовска година, бележејќи сеизмички и температурни податоци за да се расветли мистеријата за настанувањето на Марс, што би можело да го разјасни и потеклото на Земјата и други цврсти планети во внатрешниот круг на Сончевиот систем. Леталото на …

Повеќе »

(ФОТО) Јавна соба: Настани кои не треба да ги пропуштите оваа седмица

15.02. // 20:00 – Промоција на „Љубов” Повели на промоција на „Љубов”, затоа што детското поетско творештво секогаш успева да допре до детето во нас. facebook event link 15.02. // 20:00 – Промоција/ Презентација – Животот мириса на цимет Презентација на техники за мир во душата, љубов во срцето и …

Повеќе »