Tag Archives: Шпанија

(ФОТО) Доказ дека бајките навистина постојат: Приказна за продавачката на цигари која станала кралица!

На изненадување на јавноста Шпанскиот кралски дом на 1. ноември 2003. година ја објавил свршувачката на Летиција Ортис со престолонаследникот… Кралицата на Шпанија,Летиција, не е родена со сребрена лажичка во раката. Таа, токму како и сите обични луѓе, како млада носела фрмерки и морала да работи работи од кои сега …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бандерас во серијата „Генијот Пикасо“

Шпанскиот актер Антонио Бандерас ќе го толкува ликот на славниот сликар Пабло Пикасо во серијата „Генијот Пикасо“ но и’ во филмот „Герника 33 дена“. With Poppy Delevingne, #MarieThérèseWalter in #Picasso, shooting #Genius. I'll keep you posted! #ComingSoon 🎬 👨🏻‍🎨 🎨 #Repost @poppydelevingne ・・・ @natgeochannel A post shared by Antonio Banderas …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невидено и оригинално: Иако со вишок килограми ги воодушевила публиката и жирито!

Имам талент во Шпанија имал несекојдневен учесник. И’, додека за овие натпреварувања сите се трудат да бидат што позгодни и убави една натпреварувачка срушила многу табуа. Венди Суперстар, 26. години, од Палма Канарија, Шпанија, поместила некои граници околу настапите и покажала дека талентот доаѓа без оглед на килограмите. Додека еден …

Повеќе »

И’ Шакира не пријавувала данок: Ќе може да избира помеѓу плаќање „глоба“ или затвор!?

На колумбиската пејачка Шакира и’ се заканува казна затвор поради избегнување данок. Според BBC и „Daily mail“, шпанските даночни власти побарале од обвинителите да се истражат сите финансиски зделки на пејачката… Колумбиската пејачка Шакира наводно е обвинета за одбегнување данок од неколку милиони евра и може да заврши во затвор, …

Повеќе »

(ФОТО) Што велат македонските ракометари за мечот со Шпанија: Поразот боли, но ќе останеме со главите горе…

Веселите лица на нашите ракометари, на кои навикнавме после натпреварите во групната фаза, вчера беа заменети со насолзени очи и лутина на лицата. Во првиот меч од втората фаза загубија од Шпанија.Иако беа понижени со резултатот (31:20) ако се погледне репризата од натпреварот ќе се види дека после почетниот шок …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕХФ од свои извори информира пред лекарите: Првенството за Кире Лазаров е завршено!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска на својот „Твитер“-профил објави дека Европското првенство за капитенот на Македонија, Кире Лазаров поради повреда е завршено. Нашиот репрезентативец вчера се повреди во 11.ттата минута од натпреварот против Шпанија во рамки на 1.коло од Групата 2 од главната фаза на континенталниот турнир. Лазаров незгодно доскокна …

Повеќе »

Раул Гонзалес: Игравме катастрофално!

„Целиот натпревар го изигравме катастрофално. Немавме шанса, би сакал да го заборавам овој натпревар и да се фокусираме на следниот, изјави селекторот на Македонија“, Раул Гонзалез по поразот на Македонија од Шпанија со 31:20. Тој изјави дека е загрижен поради повредата на Кире Лазаров, бидејќи тој е важен за нашиот …

Повеќе »

Зошто не играше Филип Миркуловски?

Селекторот на Македонија Раул Гонзалез, по пресот во изјави за македонските новинари ја појасни ситуацијата во која се најде нашата репрезентација. „Сакав да го одморам Миркуловски. Не очекува нов дуел со Чешка и затоа сакав да го одморам бидејќи без Кире Лазаров ќе биде тешко против Чешка. Многу грешки имавме, …

Повеќе »

(ФОТО) Борко Ристовски: Добро е што Шпанија не приземји

Борко Ристовски беше еден од ретките ракометари кои го покажаа својот максимум, посебно во првото полувреме, меѓутоа ниту неговите одбрани не овозможија Македонија да биде еднаква со силната Шпанија. „Шпанците одиграа како што одиграа, а против таква одбрана не можеме да играме без план. Тие играа според учебник и нашите …

Повеќе »