Tag Archives: сексот и градот

(ВИДЕО) Оваа сцена од „Сексот и градот“ била толку одвратна што не ја прикажале!

Фановите на серијата „Сексот и градот“ овие денови одбележуваат 20. годишнина од почетокот на емитувањето. Во шест сезони серијата и двата филма Кери, Миранда, Саманта и Шарлот минале низ ситуации кои една жена ги минува во животот, а токму благодарение на поистоветувањето на милиони жени ширум светот серијата станала мегапопуларна. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕверка малку се запуштил: Погледнете како денес изгледа миленикот на жените од серијата „Сексот и градот“!

Вревата на улиците во Лос Ангелес, Крис Норт накусо ја заменил со навалицата на плажите во Мајами… Минале осум години откако американскиот глумец последен пат го играл ликот на Ѕверка во втората филмска адаптација на серијалот „Сексот и градот“. Во меѓувреме малку се „опуштил“ па ретки посетители на плажите во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумицата од „Сексот и градот“ објавила кандидатура за гувернер на Њујорк

Американската глумица Синтија Никсон која сите ја знаат како Миранда од серијата „Сексот и грдот“ ја најавила својата кандидатура за гувернерка на државата Њујорк. Глумицата ќе биде во трка против досегашниот гувернер Ендрју Куомо. Актерката и неолибералната активистка Синтија Никсон (51), во трката за номинацијата од Демократската партија ќе го …

Повеќе »

(ФОТО) Омилени парови од малите екрани: Еве колку точно епизоди им требале за да се спојат!

Љубовните заплети и расплети на Рејчел и Рос од „Пријатели“, Кери и Фаца во „Сексот и грдот“ или пак згодните доктори Дерек и Мередит во „Вовед во анатомија“ ги следеле милиони ширум светот, а еве колку точно епизоди им требале за да конечно им се препуштат на чувствата. Телевизиски љубовни …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Џесика Паркер конечно се огласи за навредите од Ким Катрал

Сара Џесика Паркер првпат се огласи откако Ким Катрал одби да игра во третото продолжение на остварувањето на „Сексот и градот“. Актерката во интервјуто за „People“ изјави дека Ким рекла некои работи што биле навистина болни за неа. Како што објаснила, нема намера ниту да одговори на изјавите на Ким, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на „Сексот и градот“ не се поднесуваат од првата епизода: Како Ким Катрал ја замолчила Џесика Паркер?

Кој е виновен за холивудската кавга која овие денови ја забавува јавноста? Глумиците не се поднесуваат од самиот почеток на снимањето на серијата… Последните неколку денови Ким Катрал преживува тешки моменти поради семејна трагедија, односно смртта на нејзиниот брат Крис. Покрај оваа трагедија, таа последните неколку седмици беше во центарот …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата објавила тажна вест: Ким Катрал ги минува најтешките моменти!

Ким Катрал која се прославила со улогата на Саманта Џонс во култната серија „Сексот и градот“, ги растажила своите обожаватели објавувајќи дека нејзиниот брат Крис Катрал е пронајден мртов. Славната глумица само еден ден порано преку интернет ги молела луѓето да и помогнат да го пронајде братот. „Со голема жалост …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Катрал: Софија Вергара може да ме замени во „Сексот и градот“

Глумицата тврди дека не го запира снимањето на филмот кое требало да започне во септември минатата година. Катрал сака да прави работи кои ја усреќуваат, а истакнува дека улогата на Саманта Џонс не е една од нив… „Таа е една од многуте фантастични глумици која би можел ликот на Саманта …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на него? Фаца од тв серијата „Сексот и градот“ е непрепознатлив

Освен во серијата на ХБО, Норт се истакнал и во серијата „Закон и ред“. После второто продолжување на „Сексот и грдот“ не остварил позначајна улога и го променил изгледот Крис Норт (63) бил сон на скоро секоја обожавателка на серијата „Сексот и градот“. Го играл маркантниот Фаца поради кого Кери …

Повеќе »