Tag Archives: Ријана

(ФОТО) Пристигнува „нефилтриран“ поглед на животот на Ријана

„Мислам дека таа е извонредна млада жена и навистина има многу работи што ја прави таков талент каков што е. Работна етика, талент, среќа, моќ, визија. Тоа е навистина интересна“, рекол Питер Берг Американскиот режисер Питер Берг (54) открил дека неговиот долгоочекуван документарен филм, кој го следи птот на Ријана …

Повеќе »

(ФОТО) Не, кралицата на Барбадос повеќе не изгледа вака!

Една од најголемите поп-ѕвезди на денешницата Ријана повторно успеа да изненади. Успеала да ги шокира своите следбеници и обожаватели со промена на својот имиџ. Иако тоа сè очекува од неа, и’ иако е склона кон многу трансформации Ријана повторно се одлучила за уште една драстична промена. Наместо препознатливиот изглед, таа …

Повеќе »

(ФОТО) Проблеми за Ријана: Едвај ги придржувала облините!

Ријана учествувала на премиерата на филмот „Ocean’s 8″ во Лондон. Облекла интересен златен фустан од кој градите скоро и испаднале. Секси Ријана учествувала во европската премиера на филмот „Ocean’s 8″ во Лондон. Во филмот глуми заедно со ѕвездената актерска постава која ја предводи Сандра Булок. Но, на премиерата сите очи …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана раскинала со милијардерот:„Се уморила од мажи“

Поп пејачката Ријана повеќе не е во врска со саудискиот бизнисмен Хасан Џамал, пишуваат американските медиуми. Како што дознава „Media tejk out njuz”,Ријана решила да ја прекине емотивната врска, а причина за тоа било што „се уморила од мажите“. „Тоа беше добра врска, но сега е завршена. Секако, Ријана ’му …

Повеќе »

(ФОТО) Кич на „Мет Гала“: Риана го имитирала папата,Кети Пери со крилата удрила гостинка…и’ Амал Клуни разочарала…

Глумицата Сара Џесика Паркер (53) се појавила во впечатлив златен фустан со црвени детали. На главата носела огромна „инсталација“ која според многумина бил врв на кичот на вечерта… Синоќа многу ѕвезди прошетале по „Мет гала“ во њујоршкиот Метрополиен Музеј на уметноста. Годинешната тема на,најважниот моден настан кој ги поместува границите …

Повеќе »

(ФОТО) Убаво и стојат: Некогаш беше најубава, а сега и’ со вишок килограми фановите ја обожуваат!

Откако е во врска со милијардерот Хасан Џамал (29) популарната пејачка постојано се дебелее. Но, очигледно дека тоа воопшто не и пречи на популарната пејачка, Ријана (29), а нејзините фанови го обожуваат нејзиниот нов имиџ. 🐉 A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Feb 28, 2018 at 1:12am PST finally …

Повеќе »

(ФОТО) Греми 2018: Во знакот на Бруно Марс кој си замина со шест грамафони!

Најпрестижните музички награди Греми поминаа во знакот на Бруно Марс, кој ги освои главните награди вечерта и во знак на борбата против сексуално злоставување, а присутните движењето го подржаа носејќи бели рози. На јубилејното, шеесетто издание на наградите Греми што се одржаа во Њујорк, американскиот пејач, текстописец и продуцент Бруно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ако некој умее „да носи“ отповеќе килограми на вистински начин тогаш тоа е таа!

Ако некој може да се нарече кралица на самодовербата тоа е секако Ријана! Нејзиниот настап на синоќешното доделување на Греми наградите секако долго ќе се памти. Освен што облекла многу интересна гардероба, пејачката на бина ја покажала сета своја енергија. Таа го испеала хитот „Wild Thoughs“ на ди-џеј Калед во …

Повеќе »

(ФОТО) На Ријана од минијатурниот црн фустан скоро се’ и „испопаѓало“

Пејачката го привлекувала вниманието на концертот на Џеј Зи. За таа пригода избрала црн мини фустан кој едвај и ги додржувал облините, а на тоа „нафрлила“ и кожен мантил… Веќе некое време се шушка дека Риана (29) се свршила со милијардерот Хасан Џамал (29), а неодамна била видена со голем …

Повеќе »