Tag Archives: регион

(ВИДЕО) Музичките регионални награди добија засилување од Македонија!

Веќе е познато дека на 29. јануари во „Штарк арената“ во Белград ќе се одржи првото регионално доделување на музички награди. Беа спомнувани многу имиња, но сега е обелоденето дека пристигнува и засилуавње од Македонија. Во видеото подолу погледнете кое: Pancho DNK – Makedonija Stiže pojačanje iz Makedonije! 🇲🇰Pancho DNK! …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонецот, Давид Темелков, кој два пати ја измами смртта, гради успешна кариера во Хрватска:„Оваа песна обединува од Охрид до Истра“

За Давид Темелков првпат слушнавме пред три години на „Икс фактор“ кога стаса до финалето. Се обиде тука да работи на кариерата но потоа реши да оди во Хрватска и да ја зпочне сорабтката со Мирослав Рус… Но, она што е карактеристично за овој успешен и талентиран македонски пејач е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонија, Србија, Црна Гора, Словенија или Хрватска? Кој има најдобра песна за Евросонг?

Македонија на Евросонг ќе ја претставува „Eye Cue“ со темата „Lost And Found“, а освен нас свои, од регионот, претставници во Португалија испраќаат и Хрватска, Србија, Словенија и Црна Гора. БИХ ниту оваа година не се натпреварува поради недостаток на финансиски средства. Србите на Евросонг ја испраќаат песната „Нова деца“ …

Повеќе »

(ФОТО) Беше миленик на сите жени во регионот: Пејачот денес има 33. години и тешко дека ќе го препознаете

Тој е познат пејач и сите го обожувале, но кога се појавил во тв емисијата „Запознајте ги паровите“ некои едвај го препознале. Имено, станува збор за пејачот Бојан Маровиќ кој беше миленик и’ на постарите и’ на младите дами во регионот, а потоа потполно се променил. Бојан бил сон на …

Повеќе »

Обожавателите се простуваат од Оливер Драгојевиќ: Лажна вест за неговата смрт го обиколи регионот!

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Неговите обожаватели се простува од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба. Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните концерти, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 8.000 евра само на нозете: Чизмите со кои се пофалила Јелена Карлеуша ќе ве остават без текст!

Пејачката Јелена Карлеуша се пофалила со обувките кои ги подготвила за настап во четвртокот, а нивната цена сигурно ќе ве остави без текст. Имено, за овие луксузни обувки пејачката издвоила цели 8.000 евра. 🎆 🔥🔥 @karleusastar pic.twitter.com/l4RhnCN2Uc — MARKO JANJIĆ (@MarkoJanjic14) October 3, 2017 Чизмите се опточени со кристали, светкаат …

Повеќе »

(ФОТО) Андрија Милошевиќ: Сега го засмејува регионот но животот не му бил лесен!

Глумецот Андрија Милошевиќ од хит серијата „Андрија и Анѓелка“, гледачите често ги засмејува до солзи, а малку е познато дека зад себе има 39. години и 23. години работен стаж. Ретко говорел за приватниот живот и за тоа како успеал да се избори за „своето парче леб“ на штиците кои …

Повеќе »