Tag Archives: развод

(ФОТО) Се знаат од порано: Ангелина Џоли љуби девет години помлад глумец!?

Оскаровката, наводно, „преку глава“ се вљубила во 2014. година, во Герет, на снимањето на драмата „Unbroken“. Првата улога на Хедлунд била во филмот „Троја“ во кој глумел со Бред Пит Откако го шокирала светот со одлуката да се разведе од Бред Пит (54) глумицата Ангелина Џоли (42), наводно, веќе некое …

Повеќе »

(ФОТО) Развод „тежок“ милијарда долари: Ким и Канје се разделуваат!?

Нивниот развод, наводно, е „тежок“ милијарда долари… Најпознатата светска старлета, Ким Кардашијан, наскоро повторно ќе биде соло, пренесуваат странските медиуми. Риалити ѕвездата, наводно се разведува од сопругот, музичарот, Канје Вест. Изгледа дека Ким повеќе не може да излезе на крај со „сопругот од пеколот“. Покрај три деца, на Ким и …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот му напишал емотивно писмо на љубовникот на сопругата:„Знам дека и’ ти страдаш како и јас!“

Тој е навистина „Добар дечко“… Минатата недел цел свет дознал за „валканите алишта“ од бракот на британскиот глумец Колин Фирт (57) и италијанската продуцентка Ливија Гуаколи (48). Откако нејзиниот пријател од детството го пријавиле на полицијата бидејќи ги демнел и’ им испраќал заканувачки пораки и писма, на виделина излегло дека …

Повеќе »

(ФОТО) Ситуација која никому не е лесна – Непријатна средба со бившиот маж: На славната пејачка воопшто не и било сеедно!

Иако средбата изгледала срдечно, не се дружеле и седеле секој на својата страна… Пејачката Гвен Стефани (48) пред три години се развела од Гевин Роздејл (52) бидејќи тој упорно ја измамувал. Гвен во меѓувреме напишала и објавила цел албум за тоа и со колегата Блејк Шелтон (41) пронашла среќа. Со …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит не се откажал само од алкохолот, „скршеното срце“ го лекува со целибат

Миленикот на жените, глумецот Бред Пит, после разводот од Ангелина Џоли, одлучил да поработи на себе, а освен отфрлувањето на алкохолот неговиот план вклучувал и едногодишен целибат. Разводот од Ангелина Џоли „го скршило“ срцето на Бред и глумецот тоа го споредувал дури со смрт, но во самотијата видел можност да …

Повеќе »

После 30. години брак Љубчо Георгиевски се развел

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, минатото лето се развел од сопругата Снежана, пишува Либертас. Според порталот, парот по неколкугодишното несогласување решил да се раздели, а на бракот и’ официјално му ставиле крај минатата година, откако 30. години поминале заедно, уште од студентските денови. Круна на нивната љубов …

Повеќе »

(ФОТО) Поради татко му раскинал со Емина Јаховиќ, а сега, после бројни убавици, повторно и „се враќа“ на старата љубов…

Приказна за љубовта на Емина и богатиот српски Казанова.. Откако се дозна дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат јавноста не престанува да се интересира за секоја пикантерија која произлегува од нивниот приватен живот. Во медиумите почнаа да се појавуваат и работи од нивното минато, а една од последните …

Повеќе »

(ФОТО) Измамата на Џенифер Анистон: Од што и кого се разведува?

Актерскиот пар, службено, се венчал 2015. година во вила на Бел Ер. Сега интернет порталот TMZ дошол до податоци за венчцвки во Лос Ангелес од 2010. година а во нив не постои белешка за барање дозвола за венчавка Џенифер Анистон (49) и Џастин Тиеро (46) покренале бракоразводна парница, но според …

Повеќе »

(ФОТО) На Џенифер Анистон и пропадна и’ вториот брак:Ќе останат пријатели!

Двојката рекла дека се најдобри пријатели кои се разделуваат како пар, но се радуваат на продолжување на пријателството. Одлуката за разводот била обострана. Иако веста сакале да ја задржат за себе додале дека индустријата на трачеви не го дозволува тоа Бившата ѕвезда на „Пријатели“, Џенифер Анистон и нејзиниот сопруг Џастин …

Повеќе »