Tag Archives: развод

(ФОТО) Ангелина Џоли поразена од децата: Шајло избегала од дома за да го види татко и’!

Љубовта на децата кон родителите е голема како и нивната кон нив, па понекогаш разделбата, како во случајот на разводот помеѓу Ангелина Џоли и Бред Пит (кои имаат шест деца) тешко им паѓа на децата… Додека се одвива разводот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, каде најспорна точка е старателството …

Повеќе »

(ФОТО) Уште еден македонски „браколом“:Се разведува Коки (дел од дуото “Дуле и Коки“)

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото „Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. Двојката која е во брак повеќе од 10. години и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на …

Повеќе »

(ФОТО) После разводот се’ послаба: На Ангелина Џоли и’ хеланки и се широки

Била во ретко видено спортско издание. Облекла хеланки кои и биле широки, иако би требало да бидат припиени за нозете, и сива маичка.Обула црни патики а од сонцето се заштитила со шешир и очила за сонце… Додека борбата за старателство е во тек Ангелина Џоли (43) со децата отишла на …

Повеќе »

(ФОТО) Прашање за дилема: Знае ли Елена Велеска во која држава игра фудбал нејзиниот син?!

Според тврдењето на Марјан Мирчески, сопругот од кого Елена Велеска, како што тврдеше пејачката, се разведува поради семејно насилство,мајката не знае каде и се децата… Пејачката Елена Велеска повторно пласирајќи лажни вести направи збрки во јавноста. Овој пат таа успеа да го доведе во заблуда интернет порталот за естрадни вести …

Повеќе »

Брак од љубов па се венчале без договор: Развод по тригодишната судска постапка

Актерите кои некогаш беа брачен пар, Бен Афлек и Џенифер Гарнер, конечно се договориле за разводот, три години откако нивниот брак се распадна. Бен минатата недела завршил по трети пат на рехабилитација, а откако ќе излезе од установата, договорот е да ги потпише листовите. Џенифер дури минатата година го поднела …

Повеќе »

(ФОТО) Развод на Елена Велевска: Марјан Мирчески-„Јас насилник – се’ е лага!“

Развод како развод, би рекле, но кога од страна на позната македонска пејачка доаѓа изјава дека, иако во бракот има три деца, дека повеќе не можела да го трпи семејното насилство, работите добиваат подруга димензија. „Знам дека е покрената бракоразводна парница, немам добиено документи, но бев известен од адвокатот на …

Повеќе »

(ФОТО) Шовинистички коментар за разводот на Елена Велевска:Марјан е мангуп а пејачката за 10. години не се вклопи во Охрид!

Секој си го брани своето…Така и охриѓани од една веб страна и „се нафрлија“ на пејачката бидејќи за 10. години минати во Охрид не се вклопила а нејзиниот сопруг (сега веќе бивш) бил мангуп, љубовџија и главна градска фаца.. Морме да признаеме дека написот во најмала рака не шокира.Не навлегуваме …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска отворено отворено за разводот: Сметав дека секој брачен проблем може да се реши, но со текот на годините семејното насилство стануваше неподносливо

Како и секоја позната личност така и Елена Велевска постојано ја разведуваа, па на пример во 2015. година мораше да ги негира тие гласини, но се чини оваа година се’ беше поинаку… Фолк пејачката Елена Велевска по десет години брак се разведува од сопругот Марјан, со кого има три малолетни …

Повеќе »

(ФОТО) Планот на Меланија за развод од Доналд Трамп:Нова книга за намерите на првата дама на САД

Новата книга на поранешната вработена во Белата куќа открила дека Меланија со нејзиниот моден стил го казнува својот сопруг и испраќа пораки до него… Првата дама на Америка и нејзините контроверзни модни избори се всушност порака до нејзиниот сопруг и со нив сака да го вознемири. Така барем тврди Омарос …

Повеќе »