Tag Archives: рак

Починал глумецот Рег Кејти

Американскиот глумец Рег Кејти, познат по улогите во сериите „Куќа од карти“ и „Жица“ починал на 60. години. Веста за смртта ја соопштил продуцентот и автор на „Жица“, Дејвид Сајмон. Кејти починал во својата куќа во Њујорк после тешката борба со канцер, пренел БиБиСи. Во 2015. година ја добил наградата …

Повеќе »

(ФОТО) Ја победила најтешката животна битка: Холивудската глумица оставила потресна порака и сите ги расплакала!

Глумицата Шенон Доерти која е позната по улогата во „Беверли Хилс“ долго се бореше со рак кој успешно го победи. Шенон на Инстаграм напишала дека пред една година имало многу малку шанси повторно да се посвети на телевизијата и глумата, но дека успеала. „Добро утро. Не така одамна се прашував …

Повеќе »

Симптоми кои предизвикуваат рак во 96% случаи: Осум најрани појави кои покажуваат дека вашето тело е полно со штетни материи и токсини!

Препознајте на време! Токсините се многу опасни и можат да бидат предизвикувачи на многу сериозни болести. Дознајте како да препознаете дека имате проблеми со токсините: Дигестивни проблеми Доколку токсините се таложат во нашето тело, дигестивниот систем не може правилно да функционира. Дигестивниот тракт е помалку ефикасен што резултира со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После битката со ракот Шенон Доерти се вратила: „Работата те враќа во живот и ти дава сила да го победиш немилосрдното чудовиште“

Глумицата на која во 2015. година и бил дијагностициран рак на градата,се вратила на работа. На претставуавњето на својата нова серија „Heathers“ дошла со насмевка и позирала пред фотообјективите на црвениот тепих… Шенон Доерти (46), во класичен црн костум и ролка, пристигнала на премиерата на серијата „Heathers“ во која ја …

Повеќе »

(ФОТО) Џејн Фонда со фластер среде емисија:„Еј, светот се распаѓа, што е една усна“

Холивудската актерка Џејн Фонда неодамна била оперирана од рак на устата. Лекарите и отстраниле малиген израсток што се појавил на долната усна. На промоцијата на нејзината серија „Грејс и Френки“ таа носела фластер на усната. „Сакам да објаснам за фластерот. Штотуку ми отстранија рак од усната. Мислев дека ќе заздрави …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

Звездите откриваат – Многу луѓе не ја поднесуваат самотијата но не и тие: На овие хороскопски знаци не им треба никој!

Многу луѓе ја мразат самотијата, се чувствуваат несигурно и незаштитено. Овие хороскопски знаци се чиста спротивност. Скорпија Скорпиите сакаат друштво, но во некои моменти им е потребна и самотија. Тие копнеат за својот мир, кога можат да ги слушнат своите мисли, да поразмислат за се’ што им е во главата …

Повеќе »

Животна битка: Со внесување на една овошка го победила ракот

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на лекарите за стандардно медицинско лекување на канцерот, и кои со почнување на некаков систем на исхрана успеале повторно да бидат здрави. Еден од тие позитивни и охрабрувачки примери е млада жена од САД… Кендис Мари …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »