Tag Archives: рак

(ВИДЕО+ФОТО) Волја и упорност: Оваа жена 33 години се бори со ракот и 11. пати го победила – За неа нема предавање!

Илонка Целер цел живот мечтаела само за едно – да стане баба. Животните предизвици се нижеле еден по еден, и така со децении, а Илонка ги прескокнала сите пречки и од животот добила и повеќе отколку што се надевала… Илонка Целер (81) го победила ракот 11. пати. Таа оваа своја …

Повеќе »

(ФОТО) Рецепт на познат руски онколог: Растителен еликсир за болести на срцето, лош холестерол и превенција на рак

Со оглед на тоа дека медот од липа поттикнува потење, користењето на тој мед се препорачува кај настинки и грип, и секако за елиминација на токсини од телото… За овој единствен рецепт на московскиот онколог др. Филипова потребни ви се свежи шампињони, свеѓа дива зелка (lat. Brassica oleracea) и мед …

Повеќе »

(ФОТО) Топи килограми и штити од рак: Моќни семки кои треба да ги јадеме!

Една ќесичка (100г.) од овие моќно, но се чини недоволно ценети семки по поголемите продавници можат да се најдат по цена од 7. до 9. денари. премногу ниска цена за големата добробит… Овие семки се добар извор на протеини и ќе ви помогнат да останете сити. Подолгото чувство на ситост …

Повеќе »

(ФОТО) Топла приказна: Откако и двајцата преболеле рак, странци им дале пари за вештачко оплодување!

Мариша Чаплин и Џон Хибс во врска се повеќе од десет години, а се запознале во периодот кога и двајцата се бореле со ракот. Поточно, во 2007. година таа самошто ја започнувала својата борба и лекување, а Џон редовно доаѓал на рутински контроли за да докторите видат дали успешно се …

Повеќе »

(ФОТО) Џони Деп преправен во пират посетил болни деца во Париз!

Американскиот глумец Џони Деп повторно го облекол костумот на славниот пиратски капетан Џек Спероу, со црн креон околу очите и рацете прекриени со прстени за ненадејната посета на младите пациенти во болницата „Институт Кири“ во Париз, соопштил овој центар за истражување и лекување рак. Ѕвездата на успешниот филмски серијал „Пирати …

Повеќе »

(Рецепт) Совет на баба Милица (84) која не се разболела 40. години на својата внука (22) како да биде здрава!

Бабите сепак знаат најдобро! „Штом мина ’циганското лето’ почнав да чувствувам вртоглавица, малаксалост и генерално некоја слабост во телото. Комбинацијата на топли денови и ладни вечери секогаш некако се одразува на општата состојба на организмот. Полека пристигна и ноември. Потоа и декември а со него и сезоната на грип, настинки …

Повеќе »

(ФОТО) Кијану Ривс со години, во тајност, прави нешто поради што ќе го обожувате!

Кијану Ривс веќе со години, преку својата хуманитарна фондација, во тајност донира пари на детски болници. „Имам приватна фондација која постои неколку години и им помогнува на детските болници и ги помогнува истражувањата за ракот. Не сакам моето име да се врзува за неа, само ја оставам фондацијата тоа да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дала отказ и за 15.000 долари создала совршен дом со кој може што сака!

Бившата адвокатка Лиза Џекобс од Остин во Тексас се откажала од успешната кариера и ја продала куќата откако нејзината мајка умрела од рак на града. Одлучила остатокот од својот живот да го мине на пат, истражувајќи се што постои околу нас. Откако дала отказ во 2014. година, Лиса основала компанија …

Повеќе »

(ФОТО) Некогашната фудбалска ѕвезда се соочила со ракот: „Ми беше срам, како јас да сум виновен за ракот!“

Ѓанлука Виали последната годиан се бори со рак, а после долготрајни хемотерапии и зрачења, конечно се чувствува подобро. Својата приказна ја изнел во книга, со надеж дека со својата борба ќе инспирира и други… Ѓанлука Виали (54), бившиот италијански фудбалер открил дека последната година ја води својата најголема животна борба …

Повеќе »