Tag Archives: програма

Јавна соба со нови содржини!

Уште една богата неделна програма: 13.02. // 17:00 – Финансиско кафе со КД Фондови Дознајте како да управувате со личниот буџет. facebook event link 13.02. // 18:00 – Coffee with an expert На кафе со Роланд Сајмон учиме за брендинг! facebook event link 13.02. // 19:30 – Отворен час со …

Повеќе »

Денеска на „Винтерленд“: Богата музичка програма со Тони Зен и „Tafa and the bend“

Од 15 декември до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во новогодишната населба „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“. Во пресрет на новогодишните празници, денеска е одлична можност да го посетите „Винтерленд“ и да уживате во новогодишната атмосфера со голем …

Повеќе »

Што ви подготви Јавна соба за последните денови во декември?

Оваа седмица имаме: 26.12. // 20:30 – Хуманитарна Забава X2 Хуманитарна забaва за собирање на средства наменети за деца кои живеат во социјално загрозени семејства. facebook event link 27.12. // 21:30 – Четврток во Јавна Соба Џез концерт со празнични вибрации. facebook event link 28.12. // 17:00 – Петок после …

Повеќе »

Од денеска почнува програмата во новогодишната населба „Винтерленд“: Погледнете што се’ нуди градот Скопје до Нова година!

Од денеска (15 декември, сабота) до 31. декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“. Дојдете и бидете дел од новогодишната населба „ВИНТЕРЛЕНД“, што ја сочинуваат украсени куќички каде што има катчиња за детски игри, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите детали за UNDERFEST 2019:Уште 20. дена да го обезбедите своето место во програмата!

Underfest е прогресивен мултимедијален фестивал кој ги обединува музиката и уметноста и нуди тридневно комплетно уживање во сите сегменти од урбаната култура. Примарна цел на фестивалот е афирмирање на помалку познатите артисти, фестивал кој ги вреднува автентичноста и креативноста и го отвара јавниот простор за младите и неетаблирани музичари и …

Повеќе »

(ФОТО) Утре се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Oд утре се отвора лизгалиштето во СЦ „БорисТрајковски“ каде што посетителите ќе може да уживаат во рекреативно лизгање, уметничко лизгање и хокеј. „Утре, (петок 23.11) се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ со најдобри услови досега и најдобро подготвен мраз по светски стандарди. Не очекуваат многу натпревари во хокеј и …

Повеќе »

(ФОТО) Јавна соба со нови содржини за оваа седмица!

Оваа седмица во нашите соби: 08.11. // 21:30 – Џоле Грујовски – „Reflection” | Kонцертна промоција на албум Музика и пијачка, во четврток! facebook event link 09.11. // 21:00 – Photographers Night Дружење со фотографи и промоција на една супер пијачка, во петок! Џин-тоник на -50%. facebook event link 10.11. …

Повеќе »

(ФОТО) Заврши снимањето на третата сезона на „Преспав“: Од декември со новите авантури на јунаците од најобемниот и интересн македонски ситком!

Заврши снимањето на третата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ во студиото на националниот сервис МРТВ. За помалку од еден месец, снимени се дваесет епизоди, а премиерно ќе почнат да се емитуваат кон средината на декември, на првиот канал на МРТВ. Третата сезона од овој успешен и одржлив проект се реализира …

Повеќе »

“Страшна” забава во Скопје Сити Мол за Halloween

“Страшна” забава се случуваше овој викенд во Скопје Сити Мол. Голем број на деца беа присутни на Halloween забавата овие два дена која навистина привлече големо внимание. Децата можеа да уживаат во читањето на страшни и морничави приказни од “Страшната вештерка”, беа шминкани со страшна филмска шминка од професионални шминкери …

Повеќе »