Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) Се појавиле фотографии од приватен настан: Меган и Хари на тајна вечера со Кејт и принцот Вилијам!

Инаку фотографии од тие гламурозни вечери никогаш не се објавуваат во медиумите, но еден гостин сепак успеал да ги подели своите впечатоци со остатокот на светот… Меган Маркл и принцот Хари во друштво на постариот брат, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон уживале во заедничко излегување. Двата кралски парови …

Повеќе »

(ФОТО) Не прима плата а има милиони: Како точно заработува Меган Маркл откако е членка на кралското семејство

Меган Маркл зад себе има холивудска актерска кариера која и обезбедила големи хонорари, а денес е членка на кралското семејство и сопруга на британскиот принц Хари. Раскошен животен стил, скапоцена гардероба, далечни патувања и гламурозен накит станале дел од нејзиното секидневие, иако формално нема плата… Меган Маркл самостојно почнала да …

Повеќе »

(ФОТО) Принц Вилијам:„Тато Чарлс ме тераше да собирам ѓубре после празниците“

Кога на 14, ноември ќе наполни 70. години Чарлс, принцот од Велс во јавност ќе биде 50. години, застапувајќи еколошки и социјални прашања уште многу одамна пред тие да стасаат во средиштето на вниманието на јавноста… Британскиот престолонаследник., принцот Чарлс (69) ги учел, за време на училишните празници, во Норфолк, …

Повеќе »

(ФОТО) Британците секој ден наоѓаат мотиви за пишување за Меган Маркл: На ред дојдоа гаќите и прстите на нозете!

Ако мислите дека на британските медиуми им недостасуваат теми кога станува збор за Меган маркл, добро промислете уште еднаш. Како што се чини, доволно е војвотката од Сасекс да го смени фустанот или ги собуе чевлите и тргнува нов бран од анализи. Последните 16. дена на турнејата по Австралија, меган …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ноќен кошмар за секоја жена: Погледнете што ѕиркало од фустанот на Меган Маркл!

Во склоп на својата кралска турнеја Меган Маркл и принцот Хари ја посетиле островската држава Тонго каде се сретнале со тамошното кралско семејство. From earlier video of the Duke and Duchess of Sussex’s arrival in Tonga #RoyalVisitTonga pic.twitter.com/5in11hhAeQ — Rebecca English (@RE_DailyMail) October 25, 2018 Меган од авионот излегла во …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката Меган Маркл горда на трудничкото стомаче!

Поради бременоста принцот Хари и Меган Маркл морале да ја одложат турнејата по Америка… Но, Американците не се изненадени поради тоа бидејќи Меган веќе сега „попуштила“ со своите активности, додека е на турнеја по Австралија, Нов Зеланд, Тонго и Фиџи. Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37) и принцот Хари (34) …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари е копија на својот дедо:„Убавиот изглед го наследил од Филип“

„Во еден момент помислив дека е Филип“, коментирала една следбеничка, потоа се нижеле коментари како „вау“, „со години зборував дека постои сличност“, „идентични се“, „копи-пасте“… Крис Џексон, фотограф на кралското семејство кој е моментално со принцот Хари (34) и војвотката Меган Маркл (337) на службено патување во Австралија, својата забелешка …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл конечно проговорила за бременоста: Војвотката од Сасекс открила како се чувствува!

Секој нивен чекор на 16. дневната турнеја по Австралија се следи внимателно… Австралиската турнеја и распоредот за Меган Маркл и принцот Хари станува се’ „понабиен“, но и двајцата сите свои обврски ги извршуваат со насмевка на лицето, не сакајќи да покажат дека им е се, поради временската разлика, напорно. Замор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скриено значење: Откриена тајната на црниот прстен кој принцот Хари го носи овие денови

Прстенот Oura на принцот ќе му помогне да го следи ритамот на спиењето и ќе му ги олесни деновите пополнети со работни обврски на австралиската турнеја, за време на која ќе промени неколку различни временски зони Откако војводата од Сасекс се појавил со необичен црн прстен на десната рака, кој …

Повеќе »