Tag Archives: пеење

(ВИДЕО) Кога Наум Петрески ја пее „Без тебе“…и Боговите молчат!

Во овој ладен, дождлив, октомвриски ден, кога ни е потребно малку топлина не е на одмет да се потсетиме на Наум Петрески…и една негова посебна изведба. Пејачот кој одбележа генерации и генерации македонски љубители на народната песна секогаш пленел со својот глас и интерпретација.Не е случајно што Наум Петрески и …

Повеќе »

„Макфест 2018“ – прва вечер: Ќе фалиме – НЕ! Ќе бидеме објективни – КАТАСТРОФА!

Првата вечер на годинешното 33. издание на некогаш реномираниот и престижен фестивал „Макфест“ донесе едноставно кажано главно Катастрофи од песни. Ако тоа воопшто и’ може да се нарече песна… Површно нафрлени ноти, без ритам, без ништо кое на ионака (во поголемиот дел) гласовно сиромашни пејачи им правеа мака да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот не победи на World of Dance 2018 но ги освои гледачите: Пред Мајкл Дамески е голема иднина – слушнете го како пее!

Натпреварите во World of Dance 2018 завршија и победи еден голем “The Lab“ состав од деца, но публиката не беше задоволна…сметаа дека победата засужил да ја донесе нашиот Мајкл Дамески Дел од коментариоте можете да прочитате на постот на Џенифер Лопез на Инстаграм… View this post on Instagram 🚨 DONT …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каква страст и љубов: Вакво навивање не сте виделе до сега!

Фановите на локален клуб во Казабланка можат на сите да им послужат за пример… Видеото покажува со каква старст тие го бодрат својот локален клуб… Коментарите пак секакви од оние кои велат дека „дотичните“ треба да ги ангажираат од страна на ПСЖ за да им помогне во натпреварите, па „Јас …

Повеќе »

(ФОТО) Маја Оџаклиевска: „Ако ме замолите да копам на нива, јас ќе дојдам, но ако побарате да пеам, ќе си заминам дома!“

Во текот на целата своја кариера Маја Оџаклиевска важеше за жена „без влакна на јазикот“, а таква е и денес кога замина во пензија. Но, може ли пејачка како неа, глас кој е безвременски трајно да замине во пензија…откријте подолу… Пејачката Маја Оџаклиевска (64) одамна не настапува.Жената чија музика станала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Небрусен македонски талент: Девојче воодушевува со пеење во живо!

Социјалните мрежи се и одлично место каде граѓаните постираат свои случки, настани кои им се важни но на еден начин откриваат и колку се’ таленти има во Македонија. Можеби ја знаете онаа мисла од бивша Југославија во која се проценуваа талентите:„Во Босна немој да пееш, во Србија немој да играш, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како пее синот на Даниел Кајмакоски?

Даниел Кајмакоски, како и сите татковци се гордее со својот наследник. Следејќи го секој момент од својот наследник забележал и една „песна“ на малечкиот… You aren't rich until you have something that money can't buy.. A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on Dec 23, 2017 at 1:32am PST „Давид …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Младиот глумец во биографскиот филм ќе го отелотвори Елтон Џон од кого добил и благослов за улогата!

Тајрон Егертон станува Елтон Џон… Елтон Џон го дал својот благослов за изборот на Тајрон Егертон за улогата во биографскиот филм за неговиот живот… Наскоро започнува снимањето на биографскиот филм „Rocketman“ кој ќе ја донесе приказната за животот на легендарниот музичар, а посебно ќе биде усмерен на периодот од неговиот …

Повеќе »