Tag Archives: открива

(ВИДЕО) Фчерашни новости открива: Дали ќе ни се отворат портите на ЕУ и НАТО?

Во новата епизода на „Фчерашни новости“ овојпат први дознајте: – Фчерашни открива: Дали ќе ни се отворат портите на ЕУ и НАТО? – Сторија на Фчерашни: Како помина избирачкиот ден? – Ексклузивно на Фчерашни: Како помина бојкотот на Бојкотирам? – Последната епизода на шоуто „Мешан брак“ Како и сите избирачки …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивно: Претседателот на ИОК,Томас Бах, открива како спортистите од Јужна и Северна Кореја излегле под едно знаме…

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет ( ИОК ), Томас Бах, го посетил студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно открил детали дека договорот со претставниците на Северна и Јужна Кореја со заедничко излегување на спортистите под исто знаме е постигнат само 4. часа пред почетокот на самата …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“открива:Постои ли прифатлива формула за спорот со името?

Постои ли прифатлива формула за спорот со името? Екипата на „Фчерашни новости“ по темелна анализа дојде до решението на проблемот. Во епизодата 19, која веќе е достапна на „Јутјуб“, последни дознајте и: – Каква тајна се крие во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ? – Патот на Цане до Брисел – Зошто …

Повеќе »