Tag Archives: освежува

Ги брише брчките и го затегнува лицето: Домашен крем од шест состојки станал хит меѓу жените

Овој природен крем ги ублажува фините линии на брчките и ја освежува кожата која повторно добива здрав сјај. Тајната на овој домашен крем за лице се крие во хранливите состојки кои ја враќаат младоста. Маслото од бадем ја омекнува кожата, а уште од дамнешни времиња е користено за третирање на …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »