Tag Archives: милијардер

(ФОТО) Втора среќа: Се омажила Пени од „Банг, банг теорија“

Куоко за венчавката избрала венчаница украсена со чипка која го истакнала нејзиниот тенок струк, а после церемонијата се преслекла во комбинезон со длабоко деколте… Глумицата се пофалила со фотографии од венчавката, меѓу кои била и една црно-бела на која после церемонијата се бакнува со новопечениот сопруг, Карл. Инаку сопругот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана раскинала со милијардерот:„Се уморила од мажи“

Поп пејачката Ријана повеќе не е во врска со саудискиот бизнисмен Хасан Џамал, пишуваат американските медиуми. Како што дознава „Media tejk out njuz”,Ријана решила да ја прекине емотивната врска, а причина за тоа било што „се уморила од мажите“. „Тоа беше добра врска, но сега е завршена. Секако, Ријана ’му …

Повеќе »

(ФОТО) Убаво и стојат: Некогаш беше најубава, а сега и’ со вишок килограми фановите ја обожуваат!

Откако е во врска со милијардерот Хасан Џамал (29) популарната пејачка постојано се дебелее. Но, очигледно дека тоа воопшто не и пречи на популарната пејачка, Ријана (29), а нејзините фанови го обожуваат нејзиниот нов имиџ. 🐉 A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Feb 28, 2018 at 1:12am PST finally …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на моќен милијардер си го барал назад прстенот од свршеницата која „го откачила“

Кох во тужбата навел дека Ајви била таа која ја раскинала веридбата во мај и дека повеќе пати барал од неа да му го врати прстенот, но тоа не се случило. Вајат Кох, моден дизајнер и син на моќниот американски милијардер Бил Кох, ја раскинал веридбата со својата девојка и …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе ве заболи глава кога ќе видите што се’ поседува милјардерот Роман Абрамович

Бизнисменот кој на светот му стана познат откако го купи фудбалскиот клуб „Челзи“ но и со разводите од сега веќе, две бивши сопруги, ретко се експонира во јавност. Може да се види на фудбалските натпревари на „Челзи“ или доколку папараците го уловат во некоја приватна ситуација. Некако, се труди својот …

Повеќе »

(ФОТО) Милијардерот бил на сигурно додека дивеел ураганот, а сега покажал како изгледа неговиот остров уништен од Ирма

“Откако од прва рака ја видов моќта на оваа олуја, ве молам да останете внатре. Идеално би било да престојувате во организирани засолништа и други цврсти бетонски конструкции со вода и други работи, и да имате план за итни ситуации” рекол милијардерот… Ричард Бренсон истакнал дека никогаш не видел нешто слично …

Повеќе »