Tag Archives: Меган Маркле

(ФОТО ГАЛЕРИИ) Сите сакаат да ја копираат: Откриваме зошто Меган Маркле е новата модна икона!

Откако е објавено дека убавата Американка Меган Маркле ќе стане сопруга на принцот Хари, модниот свет не престанува да се воодушевува со стилот на оваа атрактивна бринета… Темнокосата глумица која се прославила со улогата на Рејчел во серијата „Suits“ со својот опуштен стил и имиџ на опуштена девојка од Калифорнија …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што ракописите на Меган и Кејт откриваат за нивните карактери

Меган се води со своите емоции и има јака енергија, додека Кејт се обидува да ги контролира чувствата колку е возможно и внимателно размислува пред следниот потег кој ќе го направи Стручњаците велат дека овие две жени имаат многу различни карактери, а тоа, помеѓу останатото, го открива и нивниот ракопис. …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавката

Принцот Хари и неговата свршеница, Меган Маркле, во понеделник откриле нови детали за својата венчавка на 19. мај, вклучувајќи го и тоа дека свеченоста ќе вклучи и поворка со кочија низ улиците на Виндзор. Венчавката во капелата Св. Џорџ во дворецот Виндзор ќе започне на пладне и двојката ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) Овие глумци ќе ги отелотворат Меган и принцот: Негодување на фановите!

Романтична биографија – Снимањето ќе започне оваа недела во Лос Ангелес и Ванкувер, а крајот се очекува пред кралската венчавка на 19. мај… Продуцентите ја завршиле потрагата, за како што велат „совршени“ глумци кои ќе го отелотворат парот во романтичниот филм „Хари и Меган: Кралска романса“ на каналот Lifetime. Принцот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Британците „полуделе“ кога дознале кој ќе пее на кралската венчавка во мај

Неколку дена откако одекнала веста дека „Спајс гирлс“ повторно ќе се соберат испливала информација дека „девојките“ ќе настапат на венчавката на принцот Хари и Меган Маркле. Со оглед на тоа дека Меган била голем фан на британската група, таа и Хари, но и Спајсици се согласуваат дека тоа е идеална …

Повеќе »

(ФОТО) Меган „крши“ уште една традиција: Првпат на црвениот тепих со принцот Хари

Принцот и глумицата доделиле две награди на Endeavour Fund во лондонскиот Goldsmith Hallu, кои, за своите постигнувања и придонес, ги добиваат ранети и болни војници. Американската глумица со тоа повторно ја прекршила британската традиција со оглед на тоа дека сеуште не е во брак со принцот Хари. За црвениот тепих …

Повеќе »

Кетрин Хејгл ја заменува Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл доби главна улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот, Патрик Џеј Адамс, ја напуштија. Снимањето на осмата сезона на серијата ќе започне во април во Торонто, Канада. „Да се ​​приклучам кон „Suits“, беше совршен и природен начин не само да …

Повеќе »

(ФОТО) Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле? За обезбедување 5. милиони евра!

Јавноста веќе некое време знае каде и кога ќе биде одржано долго исчекуваната венчавка на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркле.Но, вртоглавите износи на трошоците на целата церемонија, како што потврдила палатата, кои ќе ги сноси кралското семејство сеуште само се нагаѓаат Кон крајот на ноември, минатата година, …

Повеќе »

(ФОТО) Никој претходно не го направил ова на кралска свадба:Меган Маркл изненади со најновата одлука

Идната сопруга на принцот Хари не престанува да изненадува. Имено, на денот на венчавката на 19. мај во црквата Свети Ѓорѓе во дворецот Виндзор, говор пред 800. гости наместо татко и’ Томас Маркл, можеби ќе одржи самата Меган и така ќе отстапи од уште еден кралски обичај. The Sunday Times …

Повеќе »