Tag Archives: медал

(ВИДЕО) Приказна која ќе ви донесе солзи: Бил 20. дена во кома а сега бакнува олимписки медал

Канадскиот сноубордер Марк Мерморис освоил бронзен медал на ЗОИ во Пјонгчанг, една година после стравичната несреќа во која се здобил со повреди опасни по живот – 17. скршеници на коски, пробиено плучно крило и уништена слезина. При обидот да изведе елемент кој вклучувал свртување од 1440 степени Мекморис удрил во …

Повеќе »

Вујовиќ: Раул е одличен стратег, Дај Боже Македонија да освои медал!

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ изјави дека Македонија има шанси за освојување на медал и дека Раул одлично го води тимот. Поранешниот селектор на Македонија оценува дека Германија ќе има тешка задача во втората фаза, откако во претходната група не успеа да победи ни против Македонија, ни против Словенија. За …

Повеќе »