Tag Archives: марлон брандо

(ВИДЕО) Починал режисерот во чиј филм се случило „вистинско силување“: „Последно танго во Париз“ за сите времиња!

Бертолучи бил најпознат како режисер на филмовите „Последно танго во Париз“ и „Комформист“, а за своите филмски достигнувања освојувал многу награди… Италијанскиот сценарист и режисер, Бернардо Бертолучи, починал на 78. години во Рим. Неговата гласноговорничка за медиумите потврдила дека починал после куса борба со ракот. Бертолучи бил најпознат како режисер …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Брандо ги негира обвинувањата, но фактите ги потврдуваат…

„Би имал секс со било што, па и со радијатор или поштенско сандаче. Беше со писателот Џејмс Болдвин, комичарот Ричард Приор и музичарот Марвин Гер“ рекол неодамна Квинси Џонс. „Моето семејство и јас ги слушнавме недамнешите коментари на Квинси Џонс и сме многу разочарани што било кој би кажал такви …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавила тајната на Марлон Брандо: „Спиеше со мојот сопруг а кога беше дрогиран…“

Ако некој бил и’ останал олицетворение на машкост и симбол на заводливост во текот на 20. век, тоа е сигурно тој.Жените лудееле по него и се’ би направиле за него, а Марлон Брандо спиел со мажи. Тврдат нему блиски лица. Популарниот глумец сакал се, напоменува сопруга на маж со кого …

Повеќе »

Тежок живот на славниот глумец: На колешка и се доверил дека во детството бил злоставуван од свештеник

Често му го припишувале епитетот на голем заводник, но се јавувале и шпекулации дека глумецот всушност преферирал момчиња. Додека одел во средно училиште во Индијана, доста се зближил со свештеникот Џес ДиВерд кој наводно лошо влијаел на љубовта на Дин кон тркачките автомобили. Славната Елизбет Тејлор, според тврдењата на новинарот, …

Повеќе »