Tag Archives: мајка

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругата на Серхио Рамос и’ после три породувања е вистинска „бомба“ и не се срами да го покаже своето тело!

Капитенот на Реал Мадрид,Серхио Рамос, се одморил од Мундијалот и се приклучил на екипата на тренерот Ѓулен Лопетеги. 🍣🍤😋😋🍣🍤 ❤💜 @sergioramos A post shared by Pilar Rubio (@pilarrubio_oficial) on Jul 24, 2018 at 12:14pm PDT Меѓутоа, семејството на Серхио не се вратило во Шпанија, туку неговата сопруга Пилар со трите …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс: „Чувствувам дека не сум добра мајка“

Еден од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс, рече дека се повлекла од Купот на Роџерс, бидејќи не се чувствувала како добра мајка. Американката се откажа од турнирот во Канада поради „лични причини”, а сега е откриено и која од нив. I love the story behind this hat. I …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајката на Пол Вокер за вечерта пред неговата смрт:„Доби порака и истрча!“

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ за животот на Пол Вокер за неколку дена ќе ја види светлината на денот. Во филмот „Јас сум Пол Вокер” зборуваат неговите најблиски соработници, пријатели и семејство, а особено емотивен бил разговорот со неговата мајка, Шерил, која открила како изгледал последниот ден од неговиот живот. Шерил открил дека Пол …

Повеќе »

(ФОТО) Бригит Нилсен открива како станала мајка на 55. години!

“Замрзнав јајни клетки во 40-тите, а само 14 години подоцна се породив. Вештачкото оплодување за мене беше долг пат. Сакам да им објаснам на жените дека сè е можно, но дека тие мора да бидат реални. Имаше големо разочарување“, вели актерката Нилсен Данскиот модел и актерка Бригит Нилсен, минатиот месец …

Повеќе »

(ФОТО) Внимавајте што им купувате на децата: На ќерките им купила играчка и се згрозила од тоа што го нашла во неа!

Млада мајка била шокирана кога во плишаната играчка која ја купила за своите ќерки пронашла жилет… Шенон Брендон во локалната продавница купила плишан нилски коњ за своите ќерки Хјди (1) и Ава (2), а дека нешто со него не е во ред забележала кога постарата ќерка и се пожалила дека …

Повеќе »

(ФОТО) Долорес Авеиро:„ Размислував да абортирам, но не можев“

Мајката на фудбалерот Кристиано Роналдо, Долорес Авеиро, промовирајќи ја својата нова книга „Мајка на храброст“, раскажала дека размислувала за абортус додека била трудна со четвртото дете, односно Кристиано. „Најубава работа која ја имаме се нашите деца“. Со овие зборови мајката на фудбалската ѕвезда ја започнала промоцијата на својата книга вчера …

Повеќе »

(ФОТО) Во Лондон се во тек финалните подготовки за утрешната венчавка на принцот Хари и Меган Маркле

Мајката на Меган Маркле, Дорија Регланд, заедно со својата ќерка и идниот зет, денес во текот на денот, во замокот Виндзор, првпат ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора. Таа веќе се сретнала со принцевите Чарлс и Вилијам. Меган Маркле издала соопштение во кое потврдува дека нејзиниот татко нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одблизу со Елена Велевска:„Децата ме полнат со позитивна енергија која се чувствува на настапите!“

Секогаш актуелна, постојано во тренд, самостојна, со визија…се дел од нештата кои ја одбележуваат Елена Велевска. Пејачка, сопруга, мајка, личност кој има јасни „задачи“ и која си поставува цели… Жена која покажува дека во денешно време е се’ можно, само е потребна добра организација,визија и наоѓање начин за остварување на …

Повеќе »

(ФОТО) Мама Весна Бејби со емотивна порака за својот син – полуматурант!

Полуматурата на синот на Весна Петрушевска, Кирил, беше причина актерката да сподели две фотографии. Едната на која Кирил е мал и го гушнал кадифеното мече Вини Пу, кога Весна за првпат го сретнала, а на другата фотографија е Кирил пораснат, фотографиран за табло како полуматурант. „Лево е Кирил кога се …

Повеќе »