Tag Archives: мајка

(ФОТО) Мајка со вибратор му ги олеснила маките на своето бебе и „заработила“ бројни позитивни коментари

Бебето страдало од проблеми со дишењето предизвикани од јака настинка, а мајката се снашла најдобро што знаела и можела… И’ покрај бројните книги за родителство, импровизацијата е таа која на крај на краиштата ги води родителите во одгледувањето на децата. Се снаоѓаат како знаат и умеат, било да станува збор …

Повеќе »

(ФОТО) Наум Петрески двоен дедо: Се омажи Анастасија!

Анастасија Петреска, ќерката на прославениот македонски пејач, Наум Петрески, се чини се сака да биде по нејзино…односно, работите да ги средува како што се редат самите… Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија вчера и официјално се омажи за нејзиниот колега Владимир Поповски. Од денеска, на презимето Петреска му се приклучи …

Повеќе »

(ВИДЕО) The Rock со божиќниот подарок прво ја расплакал мајка му па сите фанови!

Двејн Џонсон, легендарниот The Rock, уште еднаш покажал колку голем човек е кога објавил како ја изненадил мајка му на Божик. Кога видела за што станува збор, мајка му на Двејн не можела да ги скрие солзите, а овој емотивен момент ги расплакал и неговите бројни фанови. The Rock за …

Повеќе »

10 болести кои ги наследуваме од мајката: Тука ништо не можеме освен превенција!

Лекарите ќе ви кажат дека е подобро од мајката да сте наследиле пари отколку болест, но генетиката е чудо… Нашите гени не ги одредуваат само изгледот и карактерните особини туку и слабостите ан организмот, односно склоност кон одредениз аболувања. На пример, дури и причина за депресија или несоница не мора …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРНИЧАВО: Момче скокнало од зграда додека мајка му го бодрела: Богдан (15) ги раширил рацете и скокнал од 14 спрат додека собраните соседи го охрабрувале!

Петнаесет годишно момче од Украина загинало откако со падобран што сам го направил скокнал од зградата. Застрашувачка снимка го покажува Богдан Фирсов како на врвот на зградата се подготвува за скок од 14. спрат, додека бројни собрани луѓе стојат и гледаат. Меѓу набљудувачите кои го бодреле да скокне била и …

Повеќе »

(ФОТО) На мајка на систематски и кажале дека детето и е дебелко: Таа не може да се соземе од чудо!

Мица Пулен е бесна откако го добила резултатот од систематскиот преглед на нејзиниот син. За нејзиното четиригодишно дете, кое го смета за здраво, лекарите навеле дека е премногу дебело. Во писмото кое го добила пишува дека детето е „претешко“ и дека поради тоа ги предпредуваат родителите дека би „можел да …

Повеќе »

Добро отворете ги очите: Овие седум работи зрелиот маж никогаш не би требало да ги направи!

Многу односи престануваат поради разлика во нивото на зрелост. Еден партнер можеби планира за иднина, а другиот можеби е позагрижен за добивање нови видео игри или пронаоѓање нов костум за следниот викенд. Зрелоста се случува за секого во различни години… 1. Зрелиот маж нема да ги одбегнува проблемите Кога момчето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали е неопходно: Пејачката на настап открила дека не може да биде мајка!

„Тоа не е нешто што не’ одредува, но оваа песна ја напишав за себе во моменти на тага и болка, сакав да си пружам радост така што другите луѓе ќе можат да ја слушаат песната во моменти кога им е многу тешко” Во понеделникот, Џеси Џеј настапила на сцената на …

Повеќе »

Почина Бранко Давидовски – легенда на македонското спортско новинарство

На 88. годишна возраст денеска во Скопје почина доајенот на македонското спортско новинарство Бранко Давидовски. Меѓу спортски работници Давидовски беше познат по прекарот „Мајка“. Давидовски со спорт почна да се занимава 1947. година во периодот на основањето на ФК Вардар. Ги помина сите возрасни категории, а заигра и за сениорскиот …

Повеќе »