Tag Archives: љубов

(ФОТО) Ребека и Мики со своите три ангели прославија 12. години љубов: Објавија фотки од свадбата!

Македонската поп-пејачка Ребека Јанковска – Ристески на својот Фејсбук профил сподели фотографии од свабата со нејзиниот сопруг Мики пред 12 години. Таа својата 12.годишнина од бракот одлучи да ја овековечи потсетувајќи се на нивната свадба. Денес Мики и Ребека имаат три деца, Маркијан, Макариј и Доротеј. Според фотографиите може да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кога пристапила на олтарот принцот Хари на Меган и кажал нешто што „ќе ви го растопи срцето“

Принцот Хари не можел да ги скрие емоциите на венчавката со Меган Маркле, а кога убавата невеста пристапила на олтарот, Хари и рекол нешто што на многумина им „го растопило срцето“ „Изгледаш неверојатно. Толку сум среќен“ и рекол восхитениот Хари кој како нетрпеливо учениче ја чекаше својата невеста, на што …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту после 17. години брак Пирс Броснан не може да се контролира во близина на сопругата!

Вљубени како првиот ден. Така би можел да се опише бракот на Пирс Броснан и неговата обожувана сопруга Кели Смит. Иако многумина и замеруваат на тоа што последните години се запуштила и ставила одвишни килограми, тоа на славниот Џемс Бонд, се чини ниту најмалку не му пречи. Меѓу мноштвото холивудски …

Повеќе »

(ФОТО) Ги зближија семејните трагедии: Принцот Хари и глумицата Меган Маркле во минатото доживеале сешто!

До кралската венчавка останаа уште само неколку часови, а очите на светот се вперени во принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркле. Се следеше секој нивен чекор, како и на нивните семејства,а се’ не можело да мине без скандали во кои е вклучено семејството на Меган, поточно нејзиниот брат и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џорџ Клуни: „Љубовта ми дојде дома а сега не можам беа Амал!“

Во емисијата „My Next Guest Needs No Introduction“ на Дејвид Летерман за Нетфликс Џорџ Клуни открил како се запознал со Амал. Клуни објаснил дека Амал со еден заеднички пријател, на пат за Кан, во 2013. година дошла во неговата куќа на езерото Комо, Италија. Меѓутоа оној кој му ја предвидел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Владо Јаневски:„Среќата ме служела во сите решавачки моменти во животот и ми праќала луѓе кои верувале во мене!“

Кога ке напишам песна за девојка која никој не ја познава и ќе опишам настани за кои никој не знае дека се случиле меѓу нас, само е прашање на време кога ќе слушнам од моите фанови како песната точно опишува некоја нивна ситуација со некоја личност во нивниот живот… Ако …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена тајна – Ова е „зетот“ на Заев: Иван Проданов е во љубов со ќерката на премиерот

Се чини долго чуваната тајна е откриена – кој е зетот на премиерот Зоран Заев? Се зборуваше за време на Струмичкиот карневал, а најновите фотки покажуваат дека било вистина… Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра,  е на романтично патување со Иван Проданов, објавува порталот За се. Се зборува дека двојката е …

Повеќе »

(ФОТО) Тие, во мај, ќе имаат најмногу среќа во љубовта: Овие 3. хороскопски знаци ќе уживаат во флерт и нежност!

Ова се хороскопските знаци на кои мај нема воопшто да им биде монотон. Љубовни игри, флертови, заведување и големи предизвици ќе ги одбележат мајските денови на три припадници на зодијакот. Особено треба да се чуваат оние кои се во брак бидејќи многу нешта ставаат на коцка, а многу лесно, поради …

Повеќе »

(ФОТО) Се ожени Марин Чилиќ: Круна на осумгодишната љубов со Кристина!

Марин Чилиќ, познатиот хрватски и светски тенисер,вчера, се ожени со својата долгогодишна девојка Кристина Милковиќ, дипломирн психолог…. Брачните завети ги изрекле во Цавтат, Хрватска, бидејќи невестата е од Конавље. Познатиот пар се венчал после осум години врска, а и овојпат се потрудиле интимата да ја задржат за себе, што подалеку …

Повеќе »