Tag Archives: линдзи вон

(ФОТО) Жешко на ЗОИ: Ова е листа на 10. најсекси спортистки кои ќе се натпреваруваат во Пјонгчанг

Во Пјонгчанг се одржуваат 23. Зимски олимписки игри… Олимпијците живеат, тренираат четири години за ова натпреварување кое можеби на многумина ќе им биде и последна Олимпијада. Меѓу нив веројатно е и американската скијашка Линдзи Вон (33) која многумина ја сметаат за најубава спортистка во светот. Атрактивната Американка ја предводи листата …

Повеќе »

(ФОТО) Сензационален скијашки костум на Линдзи Вон: Со фотки од тренинг „го запалила“ интернет

Американската скијашка Линдзи Вон со атрактивниот скијашки костум го привлекла вниманието на јавноста за време на еден од своите тренинзи… Светскиот куп се преселил во Крањска гора каде во саботата скијашките се бореле за бодови во велеслалом, но меѓу нив го немало најпознатото име. Американката Линдзи Вон прескокнала некои трки …

Повеќе »

(ФОТО) Линдзи Вон повторно на удар на хакерите: Се појавиле нови многу секси фотографии!

Американската скијашка Линдзи Вон се наоѓа на удар на хакерите кои објавиле три порно фотографии. Фотографиите можат да се сместат во категоријата „порно“ бидејќи Вон повторно покажала со што ја обдарила природата. Sometimes it feels like your working so hard but you’re not making any progress (literally). The only way …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лондзи Вон повторно несреќна: Американската скијачка паднала при голема брзина и пробила три заштитини огради

Американската скијашка, Линдзи Вон, баш нема среќа. Честите повреди придонеле последните години повеќе време да минува по болници отколку на ски патеките. Една од најголемите скијашки на сите времиња повторно доживеала тежок пад. Американката на првиот спуст на сезоната во рамките на Светскиот куп кој е возен во Лејк Луис …

Повеќе »