Tag Archives: квинси џонс

(ФОТО) Синот на Брандо ги негира обвинувањата, но фактите ги потврдуваат…

„Би имал секс со било што, па и со радијатор или поштенско сандаче. Беше со писателот Џејмс Болдвин, комичарот Ричард Приор и музичарот Марвин Гер“ рекол неодамна Квинси Џонс. „Моето семејство и јас ги слушнавме недамнешите коментари на Квинси Џонс и сме многу разочарани што било кој би кажал такви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Квинси Џонс: „Мајкл Џексон плагираше многу хитови!“

Славниот музички продуцент Квинси Џонс, кој стои зад хитовите на Мајкл Џексон, починатиот крал на попот го обвинил дека плагирал неколку свои песни, меѓу нив и митската песна „Били Џин“. „Не сакам тоа да го зборувам јавно, но Мајкл украде многу работи. Украде многу песни“, рекол 84. годишниот продуцент кој …

Повеќе »