Tag Archives: куќа од карти

Починал глумецот Рег Кејти

Американскиот глумец Рег Кејти, познат по улогите во сериите „Куќа од карти“ и „Жица“ починал на 60. години. Веста за смртта ја соопштил продуцентот и автор на „Жица“, Дејвид Сајмон. Кејти починал во својата куќа во Њујорк после тешката борба со канцер, пренел БиБиСи. Во 2015. година ја добил наградата …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »

(ФОТО) Иднината им станала јасна:„Куќа од карти“ продолжува

Иако во новата, шеста сезона на „Куќа од карти“ во главната улога нема да го гледаме Кевин Спејси, серијата ќе продолжи со глумицата Робин Врајт во улога на насловниот лик. Откако адвокатката Полин Мичели ја објавила датата кога доаѓаат новите детали за серијата „Куќа од карти“, сите љубители ја забележале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Виновник е Спејси: „Куќа од карти“ се укинува после шест сезони!?

Авторот на серијата „Куќа од карти“ во која Спејси ја игра главната улога го поддржал Реп, а набргу се огласил и „Нетфликс“ кој објавил дека популарната серија се укинува после шестата сезона… Антони Рап (46) проговорил з непријатното искуство со Кевин Спејси (58). Имено, постариот колега 12. години помладиот глумец …

Повеќе »