Tag Archives: кристиано роналдо

(ФОТО) Бизарна порака на умреница на навивач на „Јувентус“:„Наместо цвеќе испраќајте ми ги головите на Кристиано Роналдо!

Починатиот навивач на Јувентус од пријателите барал на гробот да не му носат цвеќе туку наместо тоа да ги привикуваат головите на Кристиано Роналдо. Очигледно дека починатиот 77. годишен Марио Стефанини бил емотивно врзан за Роналдо на чии голови им придавал големо значење што се видело и во целото гратче …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо се свршил: Георгина се пофалила со прстенот!

Извор близок до парот за португалските медиуми потврдил дека познатиот фудбалер се свршил со својата девојка Георгина и открил дека идната невеста веќе тргнала во потрага по венчаница… Фудбалерот Кристиано Роналдо (33) наводно се свршил со девојката Георгина Родригез (24), пренесува „Мирор“. Како што наведуваат португалските медиуми, ѕвездата на Јувентус …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо со семејството на АТП финалето во Лондон!

Португалскиот фудбалер Кристиано Роналдо се нашол во „02“ арената во Лондон каде го следел мечот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Ишнер. Роналдо во арената пристигнал во друштво на својата девојка Георгина Родригез и синот Кристиано Јуниор кои допатувале на одмор во Лондон, а оваа прилика ја искористиле да проследат еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Посебниот во негов стил: Ги провоцирал навивачите на „Јувентус“!

Во дербито на вечерта на Лига на шампионите, Манчестер Јунајтед во Торино го победил Јувентус со 2:1, постигнувајќи два гола во последните пет минути на натпреварот. Јувентус доминирал во текот на целиот натпревар, водел со 1:0, имал низа одлични шанси, при што два пати имале статива, но победата среќно и …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо апсолутен крал на Инстаграм

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристиано Роналдо, официјално се искачил на тронот на Инстаграм, од кој ја симнал до скоро неприкосновената „кралица“ на таа социјална мрежа, пејачката и глумица Селена Гомез. Со вкупно 144. милиони следбеници на Инстаграм (колку што има и Селена Гомез), Роналдо станал најпопуларна позната личност на глобалниот интернет. …

Повеќе »

Роналдо конечно открил зошто си заминал од Мадрид!

Фудбалерот на Јувантус, Кристиано Роналдо, во ексклузивно интервју за „Франс фудбал“ открил дека Реал Мадрид го напуштил поради претседателот Флорентино Перез… Португалецот минатото лето, после девет успешни години, ги напушти редовите на трикратниот, по ред, освојувач на Лига на шампионите. „Во клубот почувствував, посебно од претседателот, дека повеќе не ме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо конечно јавно проговорил за обвинувањата за наводното силување:„Вистината ќе излезе на виделина!“!

„Играм во фантастичен клуб, имам фантастично семејство, имам четири деца. Имам се. За останатото не ми е гајле. Вистината ќе излезе на виделина“ рекол Роналдо за обвинувањата за силување на американската манекенка. Кристиано Роналдо се вратил на Олд Тррафорд како играч на Јувентус каде денес ќе игра против Манчестер Јунајтед …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Обвинувања колку сакаш но тој си тера по свое: Кристиано Роналдо постигнал нешто што никој не успеал во фудбалот!

Кристиано Роналдо бил стрелец на водечкиот погодок за Јувентус во ремито против Геноа во рамките на деветтото коло на италијанската Серија А. Иако старата дама не славела против екипата на Геноа и така пропуштила да ја оствари и деветтата победа оваа сезона, одличниот Португалец имал причина за лично славје. 👏⚽️ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Португалските медиуми откриваат дека Роналдо го признал силувањето под притисок на Реал Мадрид – адвокатот открива „хакерски напад“

Се посочува дека Роналдо останува зад неговата позиција дека она што се случило во Лас Вегас во 2009. година е резултат на заеднички договор… Американката Катрин Мајорга прва го обвини фудбалерот дека ја силувал во хотел во Лас Вегас во 2009. година, а потоа се јавиле уште три жени со …

Повеќе »