Tag Archives: концерт

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ откажала концерт во Бања Лука:„Сите знаеме зошто!“

Српската пејачка Марија шерифовиќ го откажала концертот во Бања Лука, а за тоа фановите ги известила на Твитер. „Луѓе, само мал апдејт, решивме поради ситуацијата која моментално владее во Бања Лука, а сите знаеме за што станува збор, да го откажеме концертот. Така што, ќе се видиме некогаш кога ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоко Ѓорчев:2018. – Година од соништата која навестува нови потфати!

Кога некој е 25. години на естрадата и зад себе има богат опус, многу хитови, испеани песни, освоени награди, навистина е тешко да се опише во неколку реченици… Но, годината што изминува за Ѓоко Ѓорчев ќе биде засекогаш запишана со најубави букви…Не толку поради нешто специјално, некој настан кој му …

Повеќе »

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро” ќе ја почне прославата на Нова година. Концертот ќе почне во 13 часот и ќе биде отворен за сите посетители на Веро центар. …

Повеќе »

Уште два дена можност за присуство на снимањето на акустичниот албум на Нокаут

Познатиот бенд ќе одржи концерт и ќе снима нов акустичен албум во Скопје Мериот хотел, а гледачите ги кани да бидат дел од снимањето во живо Спектакуларниот концерт на Нокаут ќе се одржи на 26ти декември во 21 часот во наменски подготвената просторија во Скопје Мериот хотел. Концертот покрај тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Мишо Ковач ја воодушевил публиката во Сплит:„Да ве нема вас и мене би ме немало!“

Повеќето обожаватели во Арена не биле ниту родени, а Мишо веќе на генерации на нивни баби, дедовци и родители им продал повеќе од 40. милиони плочи. Сите тие заедно со него пееле на цел глас… „Бакни ја земјата по која одиш“ е песната со која легендарниот Мишо Ковач (77) го …

Повеќе »

(ФОТО) Голем човек – Со парите од влезниците за концерт Мишо Ковач за сплитската болница купил дефибрилатор од 14.000 евра

Градоначалникот на Сплит рекол дека станува збор за значителна донација и дека докажува колкаво е срцето на тој голем човек, а тоа негово срце ги спасува срцата на сплиќани и сите пециенти на болницата… Повеќе од 14. илјади евра вреден и напреден дефибрилатор во петокот на сплитската болница и го …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тоа се случило; На сцената заедно членови на „Битлси“ и „Ролингстонси“

Пол Макартни сверопскиот дел од турнејата „Freshen Up“ го завршил со распродаден коцнерт во О2 арената во Лондон, а на фановите им приредил големо изненадување. Некогашниот член на „Битлси“ на концертот во неделата вечер во Лондон извел скоро 40. хитови од својата повеќедецениска кариера – песни од „Битлси“, „Вингс“ како …

Повеќе »

Концерт и снимање акустичен албум, Нокаут Unplugged во Скопје Мериот хотел

Нокаут и Скопје Мериот хотел предновогодишно подаруваат уникатна можност за љубителите на акустичната музика – unplugged концерт и снимање во живо на новиот акустичен албум. За таа цел бендот ги повикува своите фанови и долгогодишни следбеници да не ја пропуштат оваа единствена можност и да станат дел од музиката и …

Повеќе »

„Зимски пејзаж” – музика и слики на Ана Пандевска на отворено

Во Паркот на Франкофонијата, овој четврток (20 декември) во 19 часот, ќе се одржи мултимедијален авторски настан на композиторката Ана Пандевска, под наслов „Зимски пејзаж”. На програмата ќе се најдат три композиции од опусот електроакустична музика на Пандевска, а во изведба на пијанистката Дуња Иванова. Во зимски амбиент и покрај …

Повеќе »