Tag Archives: концерт

Концерт на „Монистра“ во Прилеп

Во четврток, 16. август 2018, во 20.30 часот на просторот околу Градскиот саат, во Прилеп, целовечерен концерт ќе одржи етно составот МОНИСТРА. Концертот е со поддршка на Министерството за култура. Етно составот го сочинуваат: Александар Јовевски – кавал, тамбура, гајда, Габриела Јанушеска – вокал, Филип Николовски – тамбура, Јован Стрезовски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рафа се опуштил на концертот на Шакира во Торонто!

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал,го искористил слободниот ден на Роџерс купот да се опушти на концертот на Шакира во тој град. Рафа, заедно со членовите на неговиот стручен штаб, тренерот Френсис Роиг и физиотерапевтот Рафаел Мајме, бил доста опуштен во „Скотијабанк арената“. 🎶🕺 @rafaelnadal disfrutando #ShakiraToronto #ElDoradoWorldTour #Toronto #Chantaje #RafaNadal #Nadal …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакуларен концерт на Влатко Стефановски во Античкиот театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист, Влатко Стефановски, одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид. Посетителите имаа прилика да го слушнат неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ – првиот соло акустичен албум кој содржи инструментални верзии на македонски народни песни. Ова е 35-ти албум во неговата кариера, а на него, меѓу другите, …

Повеќе »

Вечерва концерт на Влатко Стефановски во Антички театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист Влатко Стефановски вечер ќе има концерт во Античкиот театар во Охрид. Нашиот гитарски виртуоз ќе настапи со гостите и негови пријатели Теодосиј Спасов од Бугарија, хармоникашот Танос Ставридис од Грција, Биља Крстиќ од Србија, Весна Гиновска Илкова и групата „Љубојна“ од Македонија. Посетителите ќе можат да го …

Повеќе »

(ФОТО) Ретко или воопшто не се гледа: Марија Шерифовиќ во бикини!

Позната е како многу строг член на жирито, по своето неконвенционално однесување, редовно во панталони и маички… Обожавателите во Македонија ќе можат да ја видат на концертот во Охрид (на 3.август), веднаш по Илинден, а којзнае…можеби и’ ќе се искапе во Охридското езеро, бидејќи со последните фотки Марија Шерифовиќ покажува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рики Мартин поради оваа снимка на „столбот на срамот“ !

Светските медиуми пренесуваат дека публиката е разочарана после концертот на поп пејачот Рики Мартин по повод 4. јули, Денот на независноста на САД.Иако имал поддршка од приружните вокали, клучните делови од песните сепак ги „прескокнувал“ и не ги пеел. Снимката од неговиот настап дошла и до социјалните мрежи каде не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вирален хит: Ќерката на Џеј Зи и Бијонсе, кога ги видела голи, „пропаднала во земја“ од срам

За време на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Лондон, кој од првите редови го следела и нивната шестгодишна ќеркичка, биле пуштени секси снимки од спотот за новата песна.Таквото сценарио не и се допаднал на нивната миленичка која не можела да го скрие срамот поради прикажаното… Ќерката на најпопуларниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што „Нокаут“ го одржа првиот голем концерт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »