Tag Archives: кома

Тој луд свет: Жена која е во кома 10. години родила здраво бебе – Се сомнева дека е силувана!

Полицијата во Феникс, во Аризона, покренала истрага за случајот на жена која веќе десет години е во вегетативна состојба, а која се породила кон крајот на декември, во локалната болница. Жената која после гушење, веќе десет години е во вегеативна состојба останала трудна, а на 29. декември се породила. Полицијата …

Повеќе »

(ФОТО) Дарко Лазиќ се разбудил од индуцирана кома:Сега слуша но не реагира

Свршеницата Марина Гагиќ и кумата Андреана Чортан излегле добро расположени после посетата на Дарко. Како што рекол извор за српските медиуми, Сарко сега може да слуша што се случува околу него… Фолк пејачот Дарко лазиќ (27) кој на 23. октомври доживеал тешка сообраќајна несреќа, лекарите го разбудиле од индицираната кома. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Желбата за брзо возење може да го чини живот: Популарниот пејач се фалел со вратоломиите

Српските медиуми пишуваат дека фолк пејачот Дарко Лазиќ, кој поради брзо бозење доживеа тешка сообвраќајна несреќа и во болница во Белград се борат за неговиот живот, отсекогаш сакал брзи возења со мотори и автомобили. Се’ сакал да „документира“ и става на својот профил на социјалните мрежи… Фолк пејачот Дерко Лазиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Животот е чудо: Минал 12. години во кома, лекарите „го отпишале“, и сака ова да го знаете…

Марк Питориус ког имал 12. години заболел од непозната болест, а агонијата траела наредните 12. Кон крајот на осумдесеттите, младиот Мартин Писториус, кој пораснал во Јужна Африка, најмногу размислувал за електрониката. Го интересирале отпорници и транзистори и сакал да стане електротехничар. Но, на возраст од 12. години животот му приредил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказна која ќе ви донесе солзи: Бил 20. дена во кома а сега бакнува олимписки медал

Канадскиот сноубордер Марк Мерморис освоил бронзен медал на ЗОИ во Пјонгчанг, една година после стравичната несреќа во која се здобил со повреди опасни по живот – 17. скршеници на коски, пробиено плучно крило и уништена слезина. При обидот да изведе елемент кој вклучувал свртување од 1440 степени Мекморис удрил во …

Повеќе »

(ФОТО) Нема крај на проблемите на Лепа Брена: Синот и доживеал клиничка смрт…

Стефан Живојиновиќ доживеал клиничка смрт за време на недамнешниот престој во Америка. Стефан криел од родителите, Брена и Боба, дека во Мајами после неколку часа играње тенис, паднал во несвест на теренот и лекарите од Итната медицинска помош се посомневале на триминутна кома од кардиолошка природа. „Да, тоа се случи …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

Ја губи битката: Оливер Драгојевиќ во кома!

Веста дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома ја објавил story.hr, а ја пренеле само неколку словенечки портали… На Божиќната прослава, градоначалниот на Загреб Милан Бандиќ на пријателите им соопштил непријатна вест, објавуваат медиумите. „Додека патував до тука, ми јавија дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома. Да се молиме за неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заработуваат на туѓа несреќа: Семејството Хјустон вџашено со филмот за животот на Боби Кристина

Премиерата на филмот за трагичниот живот на прерано починатата Боби Кристина Браун, ќерка на Витни Хјустон е закажана за 8. октомври. Филмот ќе се бави со несреќниот живот на ќерката на дивата Витни Хјустон, нејзиниот однос со мајката на која, наводно, била љубоморна и со посвоениот брат, а подоцна и’ …

Повеќе »