Tag Archives: кома

(ФОТО) Животот е чудо: Минал 12. години во кома, лекарите „го отпишале“, и сака ова да го знаете…

Марк Питориус ког имал 12. години заболел од непозната болест, а агонијата траела наредните 12. Кон крајот на осумдесеттите, младиот Мартин Писториус, кој пораснал во Јужна Африка, најмногу размислувал за електрониката. Го интересирале отпорници и транзистори и сакал да стане електротехничар. Но, на возраст од 12. години животот му приредил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказна која ќе ви донесе солзи: Бил 20. дена во кома а сега бакнува олимписки медал

Канадскиот сноубордер Марк Мерморис освоил бронзен медал на ЗОИ во Пјонгчанг, една година после стравичната несреќа во која се здобил со повреди опасни по живот – 17. скршеници на коски, пробиено плучно крило и уништена слезина. При обидот да изведе елемент кој вклучувал свртување од 1440 степени Мекморис удрил во …

Повеќе »

(ФОТО) Нема крај на проблемите на Лепа Брена: Синот и доживеал клиничка смрт…

Стефан Живојиновиќ доживеал клиничка смрт за време на недамнешниот престој во Америка. Стефан криел од родителите, Брена и Боба, дека во Мајами после неколку часа играње тенис, паднал во несвест на теренот и лекарите од Итната медицинска помош се посомневале на триминутна кома од кардиолошка природа. „Да, тоа се случи …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

Ја губи битката: Оливер Драгојевиќ во кома!

Веста дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома ја објавил story.hr, а ја пренеле само неколку словенечки портали… На Божиќната прослава, градоначалниот на Загреб Милан Бандиќ на пријателите им соопштил непријатна вест, објавуваат медиумите. „Додека патував до тука, ми јавија дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома. Да се молиме за неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заработуваат на туѓа несреќа: Семејството Хјустон вџашено со филмот за животот на Боби Кристина

Премиерата на филмот за трагичниот живот на прерано починатата Боби Кристина Браун, ќерка на Витни Хјустон е закажана за 8. октомври. Филмот ќе се бави со несреќниот живот на ќерката на дивата Витни Хјустон, нејзиниот однос со мајката на која, наводно, била љубоморна и со посвоениот брат, а подоцна и’ …

Повеќе »