Tag Archives: ќерка

(ФОТО) Младост: Никола Димитров со една од ќерките!

Ги гледаме на професионалната сцена како цврсто ги изнесуваат своите ставови, но секогаш радува кога ќе ја видиме и онаа друга страна на нашите политичари – како татковци. Така вчера на својот профил на Фејсбук, македонскиот министер за надвореши работи, Никола Димитров, сподели една фотографија за која едноставно напиша – …

Повеќе »

(ФОТО) Талат Џафери ја омажи ќерката Бесиана

Голема радост во семејството на претседателот на Собранието, Талат Џафери. (фото – тв21.) Неговата ќерка Бесиана Џафери се омажи со Лабинот Беќири, долгогодишна врска која минатата година во мај младите ја одбележаа со свршувачка. Она што беше посебно за оваа венчавка беше фактот што свадбата траеше неколку дена и беше …

Повеќе »

Ќерката на тапанарот на „Бијело дугме“, Милиќ Вукашиновиќ се предозирала!

Маја Авдибеговиќ,ќерката на Милиќ Вукашиновиќ, синоќа околу полноќ, извршила самоубиство во сараевската населба „Језеро“. 35. годишната жена, како што дознава Аваз, ја пронашла пријателка и веднаш повикала брз помош и полиција но и немало спас. Според прелиминарните резултати од истрагата и после надворешниот преглед на телото, било утврдено дека причина …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на славниот скијаш раскажува за смртта на ќеркичката:„Се молам на Бога ниту еден родител да не ја почувствува оваа болка“

„Минаа 37. дена откако го држев моето девојче. Се молам на Бога ниту еден родител да не ја почувствува оваа болка“, напишала одбојкарката Бек, сопруга на скијашот Боде Милер. Одбојкарката и модел Морган Бек (31), сопруга на скијашот Боде Милер (40), првпат јавно проговорила откако минатиот месец, во базенот на …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс, поради Вимблдон, ги пропуштила првите чекори на својата ќерка!

Вработените мајки како тенисерката Серена Вилијамс понекогаш пропуштаат важни моменти од животот на своите деца. Така тениската ѕвезда во саботата открила дека нејзината 10. месечна ќерка, Алексис Олимпиа ги направила првите чекори, а таа не била покрај неа бидејќи тренирала за Вимблдон. She took her first steps… I was training …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно прочитан тестаментот на славниот готвач: Се нагаѓало за неверојатно богатство, но вистината е поинаква…

Еден месец по смртта, која во шок и неверување остави милиони обожаватели на Ентони Бордејн, славниот готварски шеф, на ред дошло и читањето на неговиот тестамент. Иако се нагаѓало дека неговото богатство се движи околу неверојатни 16. милиони долари, во стварноста бројките се многу помали. Според службените документи, богатството на …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс морала да прекина да дои за да се доведе во форма за Вимблдон

Серена Вилијамс во септември минатата година родила ќерка и покрај бројните проблеми на кои новопечената мајка наишла, успеала да се врати на тениските терени. Откако се повлекла од осминафиналето на Ролан Гарос поради повреда, на самошто започнатиот Вимблдон ја совладала Аранча Рус (7:5 6:3). 1 day until #Wimbledon 🍓 In …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната Хурем живее потполно опуштено: Се вози со градски превоз, сама ја одгледува ќерката…

„Не ми се битни ниту парите, ниту славата, само да живеам во мир со себе и моето девојче…“ Мерјем Узерли, ѕвезда на мега популарната серија „Сулејман Величествениот“ која ја „оживеала“ султанијата Хурем, е една од најпопуларните турски глумици. Вон филмските студиа и мимо гламурот кој се врзува за нејзината професија, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Сексот и градот“ открила дека нејзиниот син е роден како девојче!

Синтија Никсон во 1996. година го родила девојчето Саманта. Денес таа е момчето Семјуел а овие денови дипломирал. Синтија Никсон, на денот на трансродните лица, објавила емотивна фотографија и порака со својот син. Гордата мајка и некогашна ѕвезда на тв серијата „Сексот и градот“ покрај фотографијата по првпат напишала дека …

Повеќе »