Tag Archives: кавга

(ФОТО) Ѓоковиќ ги прозиваат на Инстаграм: Јелена во „кавга“ со фановите!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена биле на одмор во Италија, а за време на патувањето ги посетиле планинските области. Фотографиите од одморот во природа на на Инстаграм биле поставени од Јелена, а многумина биле изненадени кога влегла во дискусија со нејзините придружници. Cheers to new beginnings …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми во рајот: Посинокот на Лепа Брена и сопругата јавно се расправаат!

Во само две недели брак на двојката ова им е втора кавга во јавност. Неодамна имале гласен разговор“ за темата презиме бидејќи на Филип не му се допаднало што Александра кариерата ја продолжува со моминското презиме… Иако пред две недели во Беград имале гламурозна свадба, српската пејачка Александра Пријовиќ (22) …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Џесика Паркер конечно се огласи за навредите од Ким Катрал

Сара Џесика Паркер првпат се огласи откако Ким Катрал одби да игра во третото продолжение на остварувањето на „Сексот и градот“. Актерката во интервјуто за „People“ изјави дека Ким рекла некои работи што биле навистина болни за неа. Како што објаснила, нема намера ниту да одговори на изјавите на Ким, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на „Сексот и градот“ не се поднесуваат од првата епизода: Како Ким Катрал ја замолчила Џесика Паркер?

Кој е виновен за холивудската кавга која овие денови ја забавува јавноста? Глумиците не се поднесуваат од самиот почеток на снимањето на серијата… Последните неколку денови Ким Катрал преживува тешки моменти поради семејна трагедија, односно смртта на нејзиниот брат Крис. Покрај оваа трагедија, таа последните неколку седмици беше во центарот …

Повеќе »

Како да победите во кавга со секој хороскопски знак?

Девицата многу добро знае каде сте згрешиле и не се расправа без потреба, а ако успеете да објасните поради што вашиот став е сепак подобар, Девицата ќе престане да се расправа Секој хороскопски знак се расправа на свој начин, а со неколку трикови од секоја кавга ќе излезете како победник… …

Повеќе »

(ВИДЕО) Браво: Тијана и се спротивставила на Александра Радовиќ и ги замолчала сите во студиото!

Вчерашната емисија „Твоето лице звучи познато“ останала во сенка на кавгата помеѓу Александра Радовиќ (жири) и Тијана Дапчевиќ. Тијана ја имитирала Тејлор Свифт, а Александра повторно почнала со својот коментар дека Тејлор е просечна, на што Тијана и кажала: „Не треба да заборавиме дека Тејлор Свифт моментално е најпопуларна пејачка …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ПСЖ“ на Кавани му понудил милион евра да не изведува пенали…за љубов на Нејмар

Срамната кавга на двете најголеми ѕвезди на ПСЖ, кој ќе изведува слободен удар и пенал која пред една недела на стадионот на Лион ја гледал цел свет, добила ново,подеднакво бизарно и значајно продолжување. Насер Ал-Келаифи, претседателот на ПСЖ и лице од најголема доверба на сопствениците, катарскиот емир Тамин бин Хамад …

Повеќе »

(ФОТО) После 30.години: Жељко Бебек ја открил вистината за судирот со Горан Бреговиќ и заминувањето од „Бијело дугме“

Жељко Бебек во 1983. година ненадејно го напуштил „Бијело дугме“. Сега конечно ги открил и причините за својата неочекувана одлука. На врвот на славата Жељко Бебек ненадејно го напуштил легендарниот бенд „Бијело дугме“. Оттогаш минале 33. години, а Бебек конечно открил што било „окинувач“ на неговата неочекувана и нагла одлука.

Повеќе »

Трагедија во Белград: Хирург и пукал на свршеницата во глава а потоа се самоубил

Срѓан Цветановиќ (59), специјалист по пластична и реконструктивна хирургија од ВМА, рано утрово пукал во својата девојка, младата Ивана Панзаловиќ (30) глумица во „Курсаџии, а потоа од истиот пиштол си пресудил и себе… Својата врска на Фејсбук ја обелодениле на 12. април оваа година. Со пукањето кое утрово во четири …

Повеќе »