Tag Archives: карневал

(ВИДЕО) Бразилската кралица на карневалот имала проблем со „тангите“ но и’ покрај непријатноста продолжила за игра…

Бразилската кралица на карневалот среде танц останала без гаќички, но тоа во ниту еден момент не ја запрело. Убавата Тарине Лопес од Порто Сегура едноставно продолжила да танцува придржувајќи ги гаќичките со рака за да на илјадниците љубопитни посетители не им ги открие најинтимните делови. Quando o tapa sexo solta …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Рио де Жанеиро: Започна најголемиот карневал во светот

Карневалот во Рио де Жанеиро оваа година се одржува од 9. до 19. февруари… Во Рио де Женеиро започна најголемиот карневал во светот. На карневалот што ќе трае десет дена, пред публиката ќе се претстават 12. школи за самба. Овој пат тие освен што ќе танцуваат, со своите костуми ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“ со нови содржини денес на ТВ Алфа – 12:30

Во денешното издание на „Урбан блок“ на Кат продукција, кое се емитува на ТВ Алфа во 12:30 часот ќе гледате: -како да ја негувате вашата коса во овој период од годината, совети и насоки од Валентина Трајковска – светскиот хир за подмладување „пи ар пи“ – што е вампирскиот третман …

Повеќе »