Tag Archives: јавна соба

Неделна програма во Јавна соба

15.05. // 16.05 // 19:00 – Чиста Хероина Една претстава која не треба да ја пропуштите. Одберете датум и уживајте во изведбата . 18.05. // 21:00 – Македонски Шлагери со ДЈ Тоше Велјанов Јавна Соба продолжува со серијата македонски шлагери, секој петок. Ве очекуваме на журка со најубавите стари македонски …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа недела во Јавна соба ќе следите…

07.05. // 21:00 – “Linescapes” – Отворање на изложба на Лазар Дарковски Tрета самостојна изложба на Лазар Дарковски, составена од 15 дела, акрил на платно. facebook event link 08.05. // 18:00 – Coffee with an expert Интерактивно предавање на Снежана Живчевска Сталперс- менаџер за технологија и иновативност во ИБМ, Амстердам. …

Повеќе »

Програма на Јавна Соба за оваа седмица

  02.05. // 18:00 – Coffee with an expert Научи повеќе за product management и започни ја твојата стартап приказна со Ljuba Youngblom. facebook event link 04.05. // 19:00 – Отворен час со Ѓорче Ставрески Ѓорче Ставрески ќе ни раскаже како изгледа процесот на создавање на еден филм, од првичната …

Повеќе »

Погледнете ја програмата на Јавна Соба за оваа седмица

Оваа седмица во Јавна Соба 24.04. // 20:00 – Книжевни Магнитуди Сите обични и необични читатели – влезете во рингот! facebook event link 24.04. // 19:00 – Rosica Mrsic Runway Show Дизајнерката Росица Мршиќ уште еднаш нè предизвикува на модно доживување каде ќе ја претстави својата најнова сезонска модна колекција, …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа седмица на програмата на Јавна Соба ќе најдете…

Оваа седмица во Јавна Соба 11.04. // 20:00 – Изложба на фотографии „Во допир со Македонија” Изложба за секого што сака да нурне во убавините на нашата земја. facebook event link 12.04. // 18:00 – Coffee with an expert E-commerce: The One Big idea I Used to Create a 7 …

Повеќе »

За Вас ѕирнавме што има во Јавна Соба оваа седмица

PUBLIC ROOM WORRY FREE SPACE Планирање на роденденска забава без грижи… 1. Купи свеќички за тортата 2. Покани ги пријателите 3. Јави ни се и резервирај Дотерај се и дојди на твојот настан! Одбери ја совршената соба за твојот настан тука. Оваа седмица во Јавна Соба 04.04. // 18:30 – …

Повеќе »

Што подготвија во Јавна соба за оваа седмица?

Ова седмица во Јавна соба ќе следите! ПРОБАЈ СМУТИ Најрозевото смути со највкусните состојки, сте пробале? 21.03. // 20:00 – Прва самостојна изложба на Наташа Михајлоска Погледни ја првата самостојна изложба на Наташа. facebook event link 27.03. // 18:00 – Отворен час со Артопија По повод Светскиот ден на театарот, …

Повеќе »

Погледнете што се случува оваа седмица во Јавна Соба!

ПРЕДИЗВИКАЈ ГО ВАЊА Имаш традиционален македонски рецепт? Испрати ни го на contact@publicroom.org и имаш можност да освоиш ваучер за вечерата New Balkan Cuisine! Прочитај повеќе. Оваа седмица во Јавна Соба 20.03. // 19:00 – Книжевни Магнитуди Нов „боречки” клуб во градот! facebook event link 21.03. // 20:00 – Прва самостојна …

Повеќе »

(ФОТО) Уште два дена да го предизвикате Вања Пушкар и го осовремените своето омилено македонско јадење!

Неколку дена не делат од едно необично гурманско случување кое ќе биде дел од Скопската готвачка сцена. Предизвикот на креаторот на проектот „Нова балканска кујна“ (New Balkan Cuisine) – Вања Пушкар, основач и главен готвач во ресторанот „Ирис“ во Белград. Идејата на овој необичен настан е создавање на модерен призвук …

Повеќе »