Tag Archives: индија

(ВИДЕО+ФОТО) Славниот пар се венчал: Ги испочитувале и’ обичаите на христијанството и на хиндузмот

Пријанка Чопра (36) и Ник Џонас (25) сега се маж и жена потврдено е во американските медиуми. Парот се венчал на церемонија одржана во родната земја на глумицата, Индија, а се’ се одиграло во палатата Умаид Вхавад во Џапур, главниот град на државата Раџастан. Пријанка носела венчаница која ја дизајнирал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се гледа еднаш во животот: Голман постигнал гол од 90. метри!

На пријателскиот натпревар помеѓу Јордан и Индија бил виден необичен гол. Јордан славел со 2:1, а натпреварот ќе остане запамтен по нестварниот гол што го постигнал голманот на победничката екипа. Голманот Амар Шафи од својот шеснаесетник ја испукал топката и успеал да го совлада својот колега од Индија преку целиот …

Повеќе »

(ФОТО) Во Индија секое второ машко дете е сексуално злоставувано: Дете одбило да има секс, па сосетката му ги горела гениталиите!

Статистиките велат дека едно од две деца е сексуално злоставувано, а повеќето никогаш не пријавуваат. Во 52% од случаите жртвите се момчиња. Педофилка од Индија е обвинета поради држењето во заробеништво на 13-годишно дете во својата куќа и нанесување на изгореници со вжештени клешти на неговите гениталии, откако тоа одбило …

Повеќе »

(ВИДЕО) Живеат по 120. години а ракот не им може ништо

Живеат во оаза на младоста, три месеци гладуваат, а скоро и да не јадат месо… Стариот народ Хунза е сместен на самата граница помеѓу Пакистан и Индија, а познат е по тоа што нивниот животен век трае 110.-120. години. Поради тоа нивната татковина се нарекува „Оаза на младоста“. Скоро никогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хилари Клинтон продолжува да паѓа: Овојпат критични биле скалите во Индија!

Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет… Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред пет месеци го скрши …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради реклама во Индија на Пирс Броснан му се заканува затвор

Актерот Пирс Броснан се соочува со затворска казна од две години поради појавување во индиска реклама за освежувач на здив. Проблемот, велат властите, не е во производот, туку во фактот што освежувачот содржи состојки што предизвикуваат зависност. Индискиот бренд во кампањата користел фотографии и видео инсерти од Броснан. Но, во …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Марија Шарапова, поради измама, и се заканува казна затвор од седум години!

Шарапова како што велат обвинителите, агресивно го промовирала и поддржувала проектот на изградба на луксузен објект и со тоа станала дел од заверата и измамата поради што би можела да заврши во затвор…Сослушувањето веќе започнало… Само што се врати после допинг скандалот и казната ја снашле нови проблеми. Руската тенисерка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) За цена на еден Ајфон сега можете да купите турбина на ветер која може цела куќа да ја снабдува со струја за цел живот

Индиската фирма „Avant Garde Innovations” развила ефтина турбина која работи на ветер и која може да генерира 3-5 kW струја дневно За иста цена како и за Ајфон сега можете да купите турбина на ветер која може да ја снабдува вашата куќа со струја, цел живот. Пинараји Вијајан, главен министер …

Повеќе »

(ФОТО) Трговија со луѓе:Бројот на жртви на ропство во Велика Британија последните шест години се зголемил за 300 отсто

Според таа проценка 24,9 милиони луѓе се присилени да работат во фабрики, на градилишта, фарми, рибарски бродови и во проституција, а 15,4 милиони биле во бракови за кои не се согласиле. Три четвртини од нив се жени или девојчиња, а секој четврти роб е дете. Бројот на жртвите на модерното …

Повеќе »