Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за четврток, 18.10.2018:Денес преовладува мир но дозволете си да се одморите, крадете моменти за себе и уживајте во сензуалните задоволства

Четвртокот минува без трзавици, небото се загрева од утре, а денес преовладува мир. Дозволете си да се одморите, крадете моменти за себе и уживајте во сензуалните задоволства. Можеби ова е можност што ја чекавте и дека во наредниот период можеби немате време за тоа, затоа одвојте барем еден и во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.10.2018:Ведри мисли, позитивна енергија и оптимизам ќе го исполнат овој ден, ќе бидете инспирирани и желни да уживате во животот…

Викендот започнува со Месечина во знакот на Стрелец што е одличен старт, конечно после нешто тешкиот период кој е зад нас. Ведри мисли, позитивна енергија и оптимизам ќе го исполнат овој ден, ќе бидете инспирирани и желни да уживате во животот. Ќе бидете инспирирани, по малку детинести, но тоа никако …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 12.10.2018:Денес ќе бидете задоволни со себе и својата внатрешна сила и покрај напнатоста…

Конечно дошол ден кога работите полека се стишуваат. Енергијата полека паѓа, мудроста ги надвладејува избрзаните постапки, се’ полека го добива саканиот облик. Денес ќе бидете задоволни со себе и својата внатрешна сила. Иако Сонцето е во квадрат со Плутон и зборува за некаква напнатост која постои во нашите животи,сепак е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 11.10.2018: Предизвик на кој треба да се одолее а енергијата вложете ја во некој вид рекреација и така прочистете ги своите мисли

Ниту овој четврток не донесува подобра ситуација на многу полиња кои се на удар последните денови. Најдобро би било да не излегувате од дома, бидејќи можностите да се случат непредвидени проблеми се големи. Ретроградната Венера е во квадрат со Марс од Водолија. На прв поглед страст, јака енергија, но тоа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 10.10.2018:Заштитете се денес од сè и бидете внимателни. Знајте дека ако денес дојде до дебата нема да има победници.

Среда е пред нас и Меркур, кој по влегувањето во знакот на Скорпија, прави опозиција со Уран и со тоа ги комплицира работите во областа на комуникацијата, каде што ќе направи проблеми и ќе предизвика вербални битки полни со остри навредливи зборови од кои некои н аредниот ден ќе се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 09.10.2018: Денес на удар се емоциите, обрнете внимание на мрачните мисли и разочарувањата во некои луѓе…

Месечината денес се спојува со Сонцето, емоциите овој вторник се на удар. Особено е потребно да се обрне внимание на сите вас кои имате изразена Месечина или знак на Рак ќе имате денес вистински хаос во главата, депресијата тропа на голема врата, сè ќе делува полошо отколку што всушност сте, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 08.10.2018:Овен се бори, Бик е заинтересиран за Водолија, Близнаците ништо не стасуваат, Ракот ги менува целите, Лав само работи, Девицата има осцилации…

Овен се бори, Бик е заинтересиран за Водолија, Близнаците ништо не стасуваат, Ракот ги менува целите, Лав само работи, Девицата има осцилации, Терезиите мистериозни, Скорпија има деловни проблеми, Стрелец е разочаран, Јарец во сериозна врска а на Риби им следи изненадување. Ова е денешен дневен хороскоп за 8 октомври 2018 …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 07.10.2018: Овен едноставно губи време, конечно малку релаксација за Девица, Терезија пред искушението на фатална љубов, а Водолија може да му даде шанса на..

Овен едноставно губи време, конечно малку релаксација за Девица, Терезија пред искушението на фатална љубов, а Водолија може да му даде шанса на оној што ја заслужува. Денес е сабота, денот на Сатурн, а ова е денешен дневен хороскоп за 7 октомври 2018 година. Овен Работа Нова шанса на повидок, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 06.10.2018:Саботата е исполнета со работа но и љубов за повеќето знаци

Овен во работа, Бик во љубов со Јарец, непријатности за Близнаци, Рак склон кон промени, Лав е расположен, Девицата соработува со Скорпија, Терезијата е вљубена, Стрелецот под стрес, Водолија решителна а Рибите се конзистентни. Ова е денешен дневен хороскоп за 6 октомври 2018 година. Овен Ако мислите да соработувате со …

Повеќе »