Tag Archives: Холивуд

Крис Хемсворт: Многумина страдаат во Холивуд – Глумците, посебно децата ѕвезди, често стануваат жртви на славата!

Крис Хемсворт за магазинот Esquire вели дека славата го променила. Холивуд е, како што наведува, опасна работа со која треба да се однесувате многу внимателно бидејќи во спротивно ќе станете нејзина жртва. „Би сакал да бидам запамтен како личност каков сум…бил“, вели Хемсворт. „Некој кој е сочувствителен. некој кој има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тие се нови Станлио и Олио

Објавен е првиот трејлер од филмот „Станлио и Олио“, приказна за една од најдобрите и најпопуларни двојки во историјата на филмот. „Станлио и Олио“ е биографски филм кој се бави со проштелната турнеја на легендарните глумци Стен Лорел и Оливер Харди, и ќе биде прикажан на Филмскиот фестивал во Лондон …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Позната глумица изчезнала пред три месеци: Отстранети билбордите со нејзиниот лик а премиерите се откажани!

Најпопуларната кинеска глумица која е позната и ширум светот со оглед на тоа дека е и дел од холивудската продукција, исчезнала без трага. Три месеци нема ниту трага ниту глас од Фан Бингбинг, а светските медиуми претпоставуваат дека во тајност е одведена во притвор, со оглед на нејзиниот судир со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел Потро

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро. Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч. There are quite a few familiar faces in attendance tonight!@GerardButler and @RyanSeacrest are in #ArthurAshe for …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Љубовна приказна за која се говори во Холивуд: Поради љубов од тинејџерските денови ја оставил сопругата после 36. години брак

Таа им ги „скршила срцата“ на Џексон Браун, Дејвид Блејн и Џон Кенеди Јуниор, но прв пат се омажила на 57. години. За нејзиниот животен партнер, Дерил Хана го избра музичарот Нил Јанг, кој има 72. години. Двојката е во врска од 2014. година, а поради неа, Јанг ја напуштил …

Повеќе »

(ФОТО) Најнова холивудска двојка: Легендарната пејачка две години по смртта на сопругот среќата ја пронајде во култниот Гладијатор!?

Холивудските медиуми известуваат за нова љубовна врска на две легенди – Селин Дион и Расел Кроу… Славната пејачка Селин Дион (50) пред две години се соочи со тежок период во нејзиниот живот, бидејќи нејзиниот сопруг Рене Анжели почина, но сега очигледно повторно ја пронајде својата среќа. Наводно нејзината нова љубов …

Повеќе »

(ФОТО) Посластица за стотина обожаватели: Се нашле среде снимање со Лонардо ДиКаприо и Бред Пит!

Во тек е снимањето на новиот филм на Квентин Тарантино во кој главните улоги ги имаат Бред Пит и Леонардо ДиКаприо. Вистинска посластица за посетителите на булеварот во Холивуд се случила оваа недела кога се нашле среде филмскиот сет со едни од најголемите актерски ѕвезди на денешницата – Бред Пит …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како исчезнала романтиката од летните филмови?

Бројките велат дека дури 5. од 10. најголеми романтични комедии на сите времиња на филмски платна се појавиле во текот на летото, а тоа се следните наслови: „Сите се луди за Мери“, „Свршувачка“, „Сексот и градот“, „Невеста што бега“… Филмовите „Мојата голема грчка свадба“ и „Убава жена“ во кината се …

Повеќе »

(ФОТО) Секси Тор: Еден од најзгодните холивудски глумци покажал импресивно торзо

Крис Хемсворт пред неколку години се преселил во Австралија, каде слободното време го минува с’рфајќи на морските бранови. Можеби има титула за холивудска суперѕвезда, но Крис Хемсворт во австралиското гратче Бајрон Беј е само обичен, локален дечко. Овој роден Австралијнец ги обожува плажата и с’рфањето, а дека е во одлична …

Повеќе »