Tag Archives: хилари клинтон

Последно интервју на Ентони Бордејн :„Клинтон е силувач,Вајнштајн сакам да го претепуваат до смрт“

Познатиот готвач и гастрономски патеписец, Ентони Бордејн, кој минатиот месец извршил самоубиство во хотелска соба во Франција, последното интервју и го дал на новинарката Марија Бастилос за нејзиното списание Popula. Бордејн во интервјуто говорел за обвинетиот холивудски продуцент, кој меѓу другото, сексуално ја малтретирал неговата девојка, го допрел и’ Клинтон, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хилари Клинтон продолжува да паѓа: Овојпат критични биле скалите во Индија!

Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет… Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред пет месеци го скрши …

Повеќе »