Tag Archives: ѓумбир

(ФОТО) 10. продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите

Што и да изедеме или испиеме, во текот на животот, минува низ нашиот црн дроб. Токму поради тоа овој орган ги трпи и впива сите наши лоши прехрамбени навики и со својата работа го штити нашето тело. Ако сакате да направите добра работа за вашето тело, а со тоа и …

Повеќе »

(ФОТО) Има дури 5. зачини поради кои вашиот стомак ќе биде порамен од било кога!

Баш овие денови (повторно) сте планирале да почнете диета и да ја промените исхраната? Сите знаеме и таков план ни е добро познат, а доста демотивира кога ќе се сетиме дека килограмите нема да се истопат само благодарение на нашата желба за промени. За тоа е потребно многу работа, а …

Повеќе »

(Рецепт) Напиток кој ги чисти плуќата: Без отрови во телото за неколку дена!

Напитокот од ѓумбир, кромид и куркума е природен лек кој помогнува во детоксикација на плуќата. Ако сте бивш пушач можно е да имате токсини во плуќата предизвикани од лошата навика, а природната медицина подарува рецепт за напиток кој ги чисти плуќата, а се прави од само три состојки. Ѓумбир Овој …

Повеќе »

Спречете ја вирозата: Моќен тоник против вируси готов за 5. минути

Промените на времето во комбинација со пренатрупаниот распоред и стресот можат да го ослабнат имунитетот. Испробајте го овој едноставен а чудотворен напиток и спречете ги на време есенските вирози. За да го одржите нивото на енергија и здравје на завидно ниво и во зимските месеци, навистина не ви е потребно …

Повеќе »

(Рецепт) Намалете го холестеролот со молневита брзина: Подобрете го своето здравје на едноставен начин!

Нема да верувате колку е едноставно! Зголемениот холестерол може сериозно да му наштети на вашето здравје и за негавата нормализацијата треба само неколку работи. Грижете се за себе,вашата исхрана и вашата околина и ослободите се од ова, на изглед не така опасен здравствен проблем. Ако ги следите овие пет совети …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »

Вода плус една состојка и ќе ги „истопите“ килограмите собрани за време на празниците…

Аерведа се колне во овој напиток… Првата работа наутро, за следбениците на Аерведата е поставување на огромен лонец со вода на шпорет, варење на водата околу 20. минути и уфрлување парчиња ѓумбир во неа. Добиената ѓумбирова вода се чува во големи термоси и пие во текот на целиот ден (најмалку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брзо и едноставно украсете колачиња кои дечињата ќе ги разграбат

Се наближува Нова година, а секоја домаќинка има желба да подготви нешто ново. Особено младите домаќинки кои сакаат за своите најмалечки да подготват нешто поинакво.Но и оригинално. Ви донесуваме видео во кое можете да видите како едноставно да украсите колачиња кои не се само убави туку и вкусни, а можете …

Повеќе »

(ФОТО)Овие продукти помогнуваат да истопите поголемо количество маснотии од телото

Ако ваши цели се забрзување на метаболизмот и согорување маснотии, тогаш добра вест е дека постојат и’ малечки трикови со кои можете да се послужите за да го постигнете тоа… Сите до една се малечки промени во исхраната но кои можат да имаат големи резултати. Ако ваши цели се забрзување …

Повеќе »