Tag Archives: фустан

(ФОТО) Хрватската пејачка се разголила за прославата на магазинот „Стори“!

„Ви посакувам уште 160. успешни години“ рекла Маја Шупут која на забавата по повод роденденот на магазинот „Стори“ дошла холивудски облечена. Маја Шупут (38) дошла со свршеникот Ненад Татаринов (34). Парот се држел за раце, Шупут гордо го носела свршеничкиот прстен кој со својата големина и сјај го привлекувал вниманието …

Повеќе »

(ФОТО) Боливудската убавица го покорила Кан со фустан во кој се вложени 3.000 часови работа

Трудот на дизајнерот се исплатил…Боливудската глумица изгледала феноменално… Во дамнешната 1994. година била Мис на светот, а оттогаш редовно се наоѓа на разни топ листи на најубави жени. По освојувањето на ласкавата титула се посветила на актерската кариера и денес е една од нјпознатите боливудски ѕвезди и е, со задоволство …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли, без долна облека, блеснала на Мет гала во фустан кој се правел 600. часа!

Глумицата Блејк Лајвли го освои црвениот тепих со својот заводлив изглед во раскошна црвена тоалета на која се потпишува италијанската модна куќа Версаче. Иако на овогодишната Мет Гала прошетаа многубројни луксузни креации  една од највпечатливите  беше и тоалетата на американската глумица Блејк Лајвли. Со оглед на тоа дека припаѓа во …

Повеќе »

(ФОТО) Фустан поради кој никој не можел да го тргне погледот од Меланија Трамп: Вистински погодок на првата дама!

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, го пленела вниманието како домаќинка на средбата со ирскиот премиер Лео Вараткар. Во пресрет на големиот ирски празник, Ден на Светиот Патрик, почитуваниот гостин, ирскиот премиер Лео Варатак, во Белата куќа, Меланија Трамп, го дочекала во смарагднозелен фустан без ракави и со леопард дезен. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вака врачувала награди: Водителката во овој фустан малку и оставила на фантазијата!

Сцената во Монако, во вторникот, била во прв план бидејќи се доделувале наградите „Лауреус“ на најдобрите спортисти во светот. Помеѓу останатите биле наградени Роџер Федерер за најдобар спортист во 2017., Серена Вилијамс за најдобра спортистка во минатата година, Франческо Тоти за посебен придонес во спортот… Our wondrous co-host @kate_abdo has …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фустанот издржал само неколку секунди: Незгодата со костумот на домашната лизгачка засенило се’ на ЗОИ!

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри, но нејзиниот сон бил уништен веќе во воведните секунди на настапот, и’ тоа поради фустанот. На Јура во текот на настапот со партнерот Александар Гамелин и пукнал горниот дел од комбинезонот. Лизгачката морала да застане и да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)  Премиерата на „Јас, Тониа“ во сенка на секси фустанот на Марго Роби

27. годишната глумица Марго Роби последните денови е секаде, а повод е промовирањето на нејзиниот нов филм „Јас, Тониа“. Филмот е биографска драма за славната лизгачка Тониа Хардинг, која имала многу интересен и бурен и’ приватен и’ професионален живот. А, синоќа во Лос Ангелес била одржана премиера на која сите …

Повеќе »

(ФОТО) Селфи кое кренало прашина на интернет: „Конечно научив да се сакам“

Млада мајка направила селфи во кабината на продавница за облека и објавила текст кој многумина поттикнал на размислување… Блогерката Констанс Хол, со повеќе од 1. милион следбеници на Фејсбук,сакала да купи нов фустан и ги гледала големините 36-38. И пришла продавачка и и’ рекла дека поголеми броеви може да најде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во програма во живо и го сечел фустанот на колешката: Ева посрамена ненадејно изнесена од студиото!

Светот ја обиколува снимка на неверојатна сцена од една шпанска емисија која се емитувала во живо, а во која водителот и го сечел фустанот на колешката се’ додека не регирала продукцијта. Снимката предизвикала бес во Шпанија, а на интернет сите се прашуваат – „што изведувал Хуан“? Водителот Хуан и Медио …

Повеќе »