Tag Archives: фчерашни новости

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ прашува: Дали фудбалската репрезентација ќе се квалификува на Европското првенство?

По успешниот почеток на четвртата сезона, во недела следи втората епизода на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата: – Ексклузивно: Фчерашни на протестот на #Бојкотирам – Шпекулација или не: Дали фудбалската репрезентација ќе се квалификува на Европското првенство? – Како се прослави роденденот на најмладиот член во еден мешан брак …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со последна епизода за оваа сезона: Три нови хитови и повеќе од 450 скечеви!

Три нови хитови, повеќе од 450 скечеви и фчерашни новости, милиони прегледи. Вака низ бројки би изгледала третата сезона на „Фчерашни новости“, која завршува оваа недела. Последната епизода на најгледаната сатирично-хумористична емисија во Македонија ќе може да ја проследите во недела од 20 часот на Телма и во живо на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ дознава: Што велат од Влада за препораката од Европската комисија?

Еминентниот професор Јоци ги има деталите за тоа што се’ може да очекувате оваа недела од новата епизода на „Фчерашни новости“. Епизодата 30. донесува: -Саем за советници во Влада -Што велат од Влада за препораката од Европската комисија -Нова полициска акција на Алфа и Буби Бета Гледајте ги новите „Фчерашни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни стигнаа до 29: Ново реално шоу но и за протести и места на злостор

По велигденскиот ТОП 13 и потсетувањето на најгледаните скечеви на „Фејсбук“, „Фчерашни новости“ неделава се враќаат со нов материјал и вести. Во епизодата 29 од сезона 3, последни дознајте: – Ексклузивно: Фчерашни на протестот на вулканизерите – Сторија од Охрид, Ланчо на местото на злосторот -Ново реално шоу: Се’ за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова македонска иницијатива на „Фчерашни“: „Образ за секој министер“

„Образ за секој министер“ е новата македонска иницијатива за која ексклузивно ќе известуваат „Фчерашни новости“. Во новата епизода на најгледаната хумористична емисија ве чекаат уште многу нови вести заедно со Ланчо, Мартин, Арчи и Јелисалфета. Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20. часот на „Телма“ или во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости: Еве што ќе дознаете последни неделава

Следува уште една епизода на најгледаната хумористична емисија „Фчерашни новости“. Гледајте ја епизодата 26 оваа недела од 20 часот на Телма и во живо на „Фесјбук“. Еве што последни ќе дознаете неделава: Додека ги чекате новите пародични вести, во тек е игра на нивната страница на „Фејсбук“, каде најсреќните и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Фчерашни новости“ дознава: Зошто нема лекови после 15.тти во месецот?

„Фчерашни“ ексклузивно откриваат што точно се случи во Собранието! Оваа недела не ја пропуштајте новата епизода на „Фчерашни новости“, каде ќе дознаете многу поинаков поглед на случката од 14 март! Покрај тоа, последни дознајте: -Ексклузивно: Ланчо во опасност! -Неверојатно: Издадена нова поетска збирка -Дознаваме: Зошто нема лекови после 15-ти во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со ексклузивно вклучување од прес-конференција на Владата

Ефтина струја и нова епизода на „Фчерашни новости“. Што треба повеќе во недела навечер? Следи 24 епизода на најгледаната хумористична емисија. Во неа последни ќе дознаете: -Возбудлива акција на македонската полиција -Човек со 10 години стаж првпат на работа! -Ексклузивно вклучување од прес-конференција на Владата Не ја пропуштајте и оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ известуват во живо од протестот во Радовиш

Неделата навечер е резервирана за нова доза на „Фчерашни новости“. Професионалната, независна и храбра новинарска екипа за неделава ви подготви: -Приказна за едно семејство -Фчерашни во живо од протестот во Радовиш -Интервју со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ -Нова Фчерашни дебата Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 …

Повеќе »