Tag Archives: евровизија

Нетфликс снима филм за Евровизија

Компанијата Нетфликс снима филм, комедија, под наслов „Евровизија“. Медиумите во САД наведуваат дека Нетфликс сака дополнително да се пробие на пазарот во Европа и дека најпознатиот фестивал на лесни ноти им се видел како добра можност за тоа. Пишуваат и дека еден од авторите и глумци ќе биде Бил Фарел, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) И’ премиерите „подетинуваат“: Нета со Нетанахју играла „танц на кокошката“ и му дала лижавче!

„Благодарам што избравте поинаку. Благодарам многу што ја прифативте разликата помеѓу нас. Благодарам за прослава на различноста. Благодарам. Ја сакам својата земја“ истакнала емотивната Барзилаи после победата на „Евросонг“. „Таа е талентирана, слатка и ни донесе слава“ истакнал израелскиот премиер Бенјамин Нетанахју (68). Нетанахју се сретнал со пејачката Нета Барзилаи …

Повеќе »

(ФОТО) “Некст Тајм” објави скандал за Евровизија: Потврда за политичката позадина и игрите на ова шоу…

Од вторникот сите бевме во „типот“ на Евровизија. Иако, нашите претставници не влегоа во финалето, а според неофицијални податоци од 19. учесници тие биле пласирани на 18. или 19. место, сепак, се’ што е поврзано за овој музички натпревар го привлекува вниманието. По тој повод „Некст тајм“ на својот профил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Запознајте ја Нета, победничката на Евровизија:Живеела во Нигерија,работела во војска, чувала деца…

„Навистина си посебна, сите сме горди на тебе“ и рекол во телефонскиот разговор израелскиот премиер Нетанахју. Нејзиното видео денес има повеќе од девет милиони лајкови… На израелската пејачка Нета Барзилаи (25) многу гледачи и прогнозирале победа што и’ се остварило на 63. издание на „Песна на Евровизија“ во Португалија. Симпатиите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Срам за Евровизија: Инцидентот со микрофонот открил дека Британката не пеела во живо!

Откако активистот Dr. AC со вистинско име Константин Боуки, и го грабнал микрофонот и така го пореметил настапот, СуРи почнала да танцува како ништо да не се случило но при тоа заборавила да пее… Мажот кој синоќа влетал на сцената на финалето на Евросонг, самонаречениот Dr. AC или Dr. ACactivism …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е момчето кое го направи скандалот на Евросонг: Албанец кој се прави дека е Британец!

Момчето кое синоќа направи скандал на „Песна на Евровизија“ и на британската пејачка и го грабна микрофонот на Инстаграм се претставува како Dr A.C.   #holidays #europe #la #write #writer #dj #djs #blog #blogger #create #creativity A post shared by Dr A.C (@dracactivism) on May 11, 2018 at 6:13am PDT …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Израелката слави: Посебната Нета е победничка на „Евросонг 2018“!

Финалето на 63. Евросонг го одбележа инцидент чија главна актерка била претставничката на Обединетото Кралство. Имено, за време на нејзиниот настап на бината се качил маж кој и го одзел микрофонот… Домаќинки на вечерта, како и во двете полуфиналиња, беа четирите дами Катарина Фуртадо, Даниела Руа, Филомена Каутела и Силвија …

Повеќе »

(ФОТО) Жак Хоудек со жестоки критики кон минатогодишниот победник, Салвадор Собрал: „Срам да ти е!Ја измами цела Европа“

Хрватскиот музичар се налутил што  минатогодишниот победник на Евросонг, Салвадор Собрал, изјавил дека е среќен што ова година не мора да ги слуша песните на Евросонг и изјавил дека песната на израелската претставничка е ужасна. Минатогодишниот победник на Евросонг, Салвадор Собрал, со својата изјава за израелската претставничка Нета, на годинешниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија и Словенија во финалето: Вечер со многу атрактивни и динамични настапи!

Во Лисабон, благодарение на победата на Салвадор Собрал,  Португалија се одржува годинешната „Песна на Евровизија“ под мотото „All Aboard”. После втората полуфинална вечер во финалето се пласираа: Србија, Молдавија, Унгарија, Украина, Шведска, Австралија, Норвешка, Данска, Словенија и Холандија. Од екипата која директно е пласирана во финалето,а е дел од големата …

Повеќе »