Tag Archives: елтон џон

(ФОТО) Каква размазена дива: Елтон Џон, обезбедувањето го носело на раце до јахтата

Популарниот пејач со неговиот сопруг и синовите, е на заслужен одмор , пред новата американска турнеја. Го очекуваат десет настапи низ САД … Британскиот пејач Елтон Џон (71) летува на север на Сардинија со неговиот сопруг Дејвид Фурниш (55) и нивните синови, седумгодишниот Захари и петгодишниот Илија. Папараци „ги фатија“ …

Повеќе »

(ФОТО) Иако имаат милиони овие познати личности на своите деца нема да им остават ништо

Обично мислиме дека богатите своето огромно богатство по смртта го оставаат на децата, но некои луѓе одлучија дека тоа не е добра идеја и одлучиле своите пари да им ги дадат на други. Вилијам Барон Хилтон Барон Хилтон, сопственик на познатиот синџир хотели „Хилтон”, реши 97% од своето богатство да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хит на интернет: Елтон Џон и Дејви Бекам се „бакнале” во уста а потоа славниот музичар почнал да се оближува…

Не се случува често да добиете можност да го бакнете славниот фудблер, па е тешко да му се замери на Елтон Џон што сакал да го продолжи тој момент, оближувајќи ги усните, пишува The Sun. После кралската венчавка, Дејвид Бекам и Елтон Џон тргнале да се поздрават со бакнеж во …

Повеќе »

(ФОТО) Елтон Џон „извисил“ – не добил покана за кралската свадба!

„Би сакал да бидам на венчавката за да ги видам бидејќи мислам дека се среќни“ истакнал музичарот кој бил близок пријател на починатата принцеза Дијана и пеел на нејзиниот погреб… „Ако ме прашаат да пеам на венчавката, ќе пеам, но сеуште немам добиено ниту покана“ истакнал пејачот Елтон Џон (72) …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Младиот глумец во биографскиот филм ќе го отелотвори Елтон Џон од кого добил и благослов за улогата!

Тајрон Егертон станува Елтон Џон… Елтон Џон го дал својот благослов за изборот на Тајрон Егертон за улогата во биографскиот филм за неговиот живот… Наскоро започнува снимањето на биографскиот филм „Rocketman“ кој ќе ја донесе приказната за животот на легендарниот музичар, а посебно ќе биде усмерен на периодот од неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елтон Џон, среде концерт, доби ѓердан по лице

Елтон Џон се најде во непријатна ситуација за време на неговиот концерт во Лас Вегас, откако во еден момент беше погоден со ѓердан. Додека Џон свиреше на клавирот, девојка која што беше во првите редови сакајќи да го импресионира својот идол го погоди точно во главата. Во првиот момент пејачот …

Повеќе »

(ФОТО) После 50. години Елтон Џон се повлекува од сцената

Извори блиски на пејачот велат дека ваквата одлука била прашање на време со оглед на тоа дека Елтон лани, додека бил на турнеја по јужна Америка, завршил во болница поради тешка бактериска инфекција… Елтон Џон (70) после 50. години повеќе нема да оди на турнеи. Легендарниот британски музичар наводно повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трогателен документарец за Џорџ Мајкл

Филмот освен што е хронологија на патувањето на Мајкл до сериозен музичар награден со Греми, со нескриена искреност раскажува за маките на пејачот. Искрен и потресен портрет за проблематичен гениј – така британски „Телеграф“ го почнува текстот за документарниот филм на Џорџ Мајкл насловен „Слобода“ што се емитуваше премиерно на …

Повеќе »