Tag Archives: доктор хаус

(ФОТО) Доктор Хаус: Ако никој не те мрази сигурно нешто правиш погрешно!

Арогантен, саркастичен, досетлив, духовит, генијален. Тој е еден, единствен и неодоллив – доктор Хаус! Докторот од истоимената серија чиј лик го толкува неповторлиовиот Хју Лери денес наполни 59. години. Во текот на осум сезони не забавуваше со смешни, но и мудри изјави… Ова се некои од најдобрите: – Ако никој …

Повеќе »

(ФОТО) Слични се по карактер: Доктор Хаус ќе го глуми принцот Филип, сопругот на кралицата

Откако две сезони го играл принцот Филип, мажот на британската кралица Елизабета II во драмата „Круна“, Мет Смит си заминува од серијата. Во третата сезона, која го покрива периодот од 1960. до 1980. година во животот на кралицата принцот Филип би можел да го игра Хју Лери (58). Ако прифати, …

Повеќе »