Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за сабота, 18.08.2018:Денес е една преодна, валидна енергија, полна со оптимизам и желба за контакт, ден за добри идеи, одлуки

Меркур во секстил со Венера за почетокот на овој викенд, Меркур и понатаму е ретрограден,а на Венера ова и е трет пат да се сретне со ретроградноста! Ова е една преодна, валидна енергија, полна со оптимизам и желба за контакт, ден за добри идеи, одлуки.Комуникација денес тече, лесно, сè е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 17.08.2018:Застанете и соочете се со работите што во вас предизвикуваат тага, болка, можеби и бес. Пуштете ги емоциите…

Овој петак продолжите во ист ритам како и вчера, немојте претерано да се истакнувате, реагирате, туку гледајте да се повлечете додека бурата не мине.Многу предизвици има надвор на кои може лесно „да се уловите“, а тоа нема добро да влијае на вашите идни планови. За да во миг го дочекате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 16.08.2018: Би било добро да не реагирате на провокации, ако можете немојте да бидете блиску до луѓе кои инаку знаат да бидат незгодни

Денешниот ден е тежок и сам по себе непријатен а колку ќе успее да ве поремети зависи од вас и од вашиот внатрешен мир и стабилност да се спротивставите на предизвиците. Денес,сите тие по природа,ќе бидат напорни по околината, понервозни од вообичаеното, чудни и расположени за искусија. На останатите не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 15.06.2018:Можно е повторно јавување на желба да се бавиме со нешто со нов и свеж елан. Всушност, ова е период за подготовка за акција која…

Ретроградниот циклус на Марс во Јарец трае и ќе трае до 27-ми август, додуша без големи аспекти, а енергијата на овој ретрограден циклус може оваа среда да не поттикне на завршување,сведување биланс, заклучување, подвлекување линија. Можно е и повторно јавување на желба да се бавиме со нешто со нов и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 14.08.2018:Време е за некои мали работи кои чекаат да се завршат, без разлика дали тоа е уредување на домот или одење во салон за убавина, спа центар, краток одмор надвор од градот, изберете сами…

Денешниот вторник минува во ритамот што преовладува цела оваа недела,значи, нема точни аспекти, еклипсите ги протуркавме, време е за некои мали работи кои чекаат да се завршат, без разлика дали тоа е уредување на домот или одење во салон за убавина, спа центар, краток одмор надвор од градот, изберете сами. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 13.08.2018:Осаменост, напнатост, воздржаност, зафатеност, но некој сака повеќе, други се нервозни, воздржани…

Овен сака осаменост, Бикот добива поддршка, на Близнаците пријател им се Рибе,Ракот е воздржан, Лавот е зафатен, Девица има многу работа, Терезијата има поддршка од Јарец, Скорпијата сака повеќе, Стрелецот е напнат, а Водолија е нервозна. Овен Интересна игра водите овие денови. Не се откажувате од вашата цел без големи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 12.08.2018:Ги повторувате грешките од порано и не сакате нешто посериозно се’ додека не се отворат нови можности…

Овен Ги повторувате старите грешки и немате никаква мерка во тоа. Имавте шанса одамна да се извлечете, но свесно не сте се подготвиле за такво нешто. Покажувате зголемена емоција за она што ви е предизвик за денот. Една Девица може да ве заинтересира доволно, овој пат. Засилена психа. Бик Сакаш …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 11.08.2018:Напнатост, интересирање, друштво на успешни, таинственост – дел од ситуациите за денес…

Овен Ако сте од оние кои бараат работа, не заборавајте дека една понуда, која одамна ја пропуштивте, повторно е во фокусот. Прифати ја. Имате тенденција да го промените вашето расположение. Во главата може да ви биде некој што го знаете од порано, па фокусирајте се на суштинските детали кои го …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 10.08.2018:Почнува страв а со него и несигурност, недоверба, љубомора. Тешко време за парови, но исто така и за самците…

Денес е петок, а на небото Венера се нашла во квадрат со Сатурн. Две спротивности, нежната Венера во комбинација со ладниот сметкаџија Сатурн … Квадрат кој е тешко да се преживее, незгоден, донесува со себе апатија, меланхолија, чувство на депресија, осаменост, тежина н постоењето…Со ова, почнува и пороен страв од …

Повеќе »