Tag Archives: Бразил

(ФОТО) Чуда на природата: Погледнете неверојатни фотографии од бебе кое на свет пристигнало во воденик!

Едно од 100.000 бебиња се раѓа во амнионската вреќичка, односно внатре во воденикот, а таков е малечкиот Ноа од Бразил, чие раѓање го забележала фотографката Јана Брасил. Момчето е родено со царски рез, а телото му било окружено со амнионска течност. Функцијата на амнионската вреќа е да го штити нероденото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова трагедија на фудбалери: Млади играчи „живи гореле„ во Бразил

Во тренинг кампот на бразилскиот великан „Фламенго„ избил пожар кој усмртил десет лица.Шестмина биле млади фудбалери. Играчите поради невремето имале слободен ден но останале во клубот бидејќи не биле до Рио де Жанеиро… Пожарот избил додека играчите спиеле во клубскиот камп Нињо Де Урубу. Уште три лица се повредени, а …

Повеќе »

(ФОТО) Голи гради во собрание: Паулина е политичарка која одзема здив!

„Паулина е роден водач, сака да го менува светот, да го направи подобар, таа е жена со чисто срец која ќе ве освои на прва“, вака пријателите ја опишуваат Паулина, со вистинско име Ана Паула да Силва, политичарка која своевремено била градоначалничка на Бомбинхас, гратче во покраината Санта Катарина на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГН на Бразил:Нова пол позиција за Хамилтон, Фетел ќе стартува втор!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред денешната трка за ГН на Бразил, која е претпоследна во оваа сезона во Формула 1 шампионатот. QUALIFYING CLASSIFICATION: Career pole No. 82 for @LewisHamilton #BrazilGP 🇧🇷 #F1 pic.twitter.com/7h0gn11aic — Formula 1 (@F1) November 10, 2018 Британецот до 10. пол позиција оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Бразилка ја продава својата невиност за да ги исплати долговите на семејството!

Студентка од Бразил, 22.годишната Даниела Брин, одлучила да ја продаде невиноста на Интернет на оној кој е подготвена да понуди милиони долари. Младата Бразилка Даниела Брин, во нејзината искрена исповед за “Дејли мејл”, открила дека на оваа идеја се сетила кога останала без пари. Големата криза, или неспособноста да ги …

Повеќе »

СП во Русија: Почнуваат борбите за полуфинале!

Бразил и Белгија играат финале пред финалето, Франција подготвена да го испрати Уругвај дома… Во Русија моментално се одржува Светското првенство во фудбал, а денес започнуват четирифиналните пресметки. Четирифианлни пресмети: 6.јули 16:00 Уругвај – Франција (Нижњи Новгород) 20:00 Бразил – Белгија(Казањ) 7. јули 16:00 Шведска – Англија (Самара) 20:00 Русија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете зошто цел свет му се смее на Нејмар и му порачува дека е срамота за фудбалот

Бразил со фантастична игра го победи Мексико 2: 0 и избори четвртфиналето на СП. Мексико беше подобар тим во првите 20. минути, а сè друго му припадна на Бразил, кои што покажаа зошто многумина ги сметаат за први фаворити на турнирот. Фантастичен натпревар одиграл и Вилијан, а играчот на средбата …

Повеќе »

(ФОТО) Срамота: Срби претепани на трибините за време на натпреварот помеѓу Србија и Бразил:„Никој не сакаше да помогне!“

„Бразилски навивач почна да го удира мојот татко, а седумина веднаш му се приклучија. Се обидов да го бранам па тргна и мојата мајка. Останатите сето тоа само го снимаа“ рекол син на нападнатиот маж… Србите отпаднаа од Светското првенство во фудбал па така Јелена Карлеуша нема да трча гола …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите занемеле: Бебе проодело неколку минути после раѓањето!

Бабице биле во шок откако виделе дека бебето сака да оди… Бебе од Бразил своите први чекори ги покажало во породувалиштето, што многумина насмеало. Видеото за кусо време добило голем број лајкови и предизвикал воодушевување ширум светот. Ова видео е баш необично. Не ги гледаме баш често ваквите чекори кај …

Повеќе »