Tag Archives: бобан цаневски

Бобан ја заврши соработката со „Маестро„: „Време е за новитети и нови успеси“

Минатата година ја стартуваше со промоција на баладата „Љубов забранета„ за која сними и спот, а при крај од годината, ја воодушеви балканската публика со изведбата на песната „Све је ово премало за крај“ од Тоше Проески и тоа при гостувањето во една од најгледаните емисии на овие простори „Гранд …

Повеќе »

(ФОТО) Бобан Цаневски сними спот за баладата „Љубов забранета“

Фолк пејачот Бобан Цаневски, деновиве сними спот за баладата „Љубов забранета“, а промоцијата се очекува наскоро. „Спотот се снимаше во соработка со „Арт продукција“, во еден скопски клуб, со повеќемина мои колеги и соработници, на кои сум им премногу благодарен. Снимањето траеше цел ден, а готовиот производ се надевам дека …

Повеќе »