Tag Archives: авалон

После три години Ѓорѓе Балашевиќ повторно во Скопје

По пауза од три години, музичката легенда Ѓорѓе Балашевиќ доаѓа да одржи концерт во Скопје. Концертот е на 19. мај, во 20 часот, во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Настапот на Балашевиќ е во рамките на неговата последната турнеја за која беа распродадени концертите во Загреб, Задар,Белград, Сараево… Концертот го организира …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се’ беше на свадбата на деценијата: Каролина не заборавила никого, од колеги до актери и бизнисмени!

Нашата музичка ѕвезда Каролина Гочева вчера стапи во брак со уметникот Михаил Корубин, во близина на Скопје, кај аеродромот Стенковец. И додека свадбената церемонија и прослава траела веќе половина естрада објавила фотографии од среќниот пар, како и дел од атмосферата. Според фотографиите од Фејсбук и Инстаграм не е тајна дека …

Повеќе »