Tag Archives: авалон

(ВИДЕО+ФОТО) За крај на 2018: Џибони во Скопје како хедлајнер на ALL YOU NEED IS LOVE фестивал:Што им порача на фановите?

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф продукцијата најави… „Нјголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI ќе биде хедлајнер на овогодинешното издание на фестивалот All you need is love, во недела на 23-ти декември! Идеална прилика за голема предновогодишна фешта на која ќе се соберат сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Авалон“ со прес за претстојниот фестивал „ALL YOU NEED IS LOVE“

Во Скопје Сити мол во тек е прес конференцијата на Авалон продукција за претстојниот фестивал ALL YOU NEED IS LOVE кој ќе се одржи на 23. декември во ВИП Арената во Скопје. Како и што беше најавено на фестивалот посветен на љубовта која посебно треба да не грее во пресрет …

Повеќе »

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018!

„Авалон продукција“ за 22. јуни го најавува настапот на легендарниот трип хоп бенд Morcheeba, како хедлајнери на вториот фестивалски ден, викендот помеѓу настапите на Axwell & Ingrosso и Texas и Darko Rundek. Morcheeba на голема сцена за прв пат доаѓаат во Скопје, да ги испорачаат сите свои големи песни од …

Повеќе »

После три години Ѓорѓе Балашевиќ повторно во Скопје

По пауза од три години, музичката легенда Ѓорѓе Балашевиќ доаѓа да одржи концерт во Скопје. Концертот е на 19. мај, во 20 часот, во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Настапот на Балашевиќ е во рамките на неговата последната турнеја за која беа распродадени концертите во Загреб, Задар,Белград, Сараево… Концертот го организира …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се’ беше на свадбата на деценијата: Каролина не заборавила никого, од колеги до актери и бизнисмени!

Нашата музичка ѕвезда Каролина Гочева вчера стапи во брак со уметникот Михаил Корубин, во близина на Скопје, кај аеродромот Стенковец. И додека свадбената церемонија и прослава траела веќе половина естрада објавила фотографии од среќниот пар, како и дел од атмосферата. Според фотографиите од Фејсбук и Инстаграм не е тајна дека …

Повеќе »