Tag Archives: авалон продукција

Реакција од Бобан Милошески за резултатите од годишната програма на Министерство за култура:„Шокиран сум што МК не препознава и не поддржува вистински идеи!“

Официјален став на Бобан Милошески, сопственик на Авалон Продукција, објавен на фан страницата на Авалон Продукција, а по повод резултатите од Годишната програма на Министерството за култура на Република Македонија за 2019 година. „Почитувани, Наместо да даваме поединечни одговори на сите медиуми што се јавија да бараат одговор, како е …

Повеќе »

DUPER бенд и Авалон Продукција продолжуваат заедно!

Скопскиот бенд DUPER и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на бендот кој моментално е актуелен со супер хитовите “Не сум твој тип” и “Тело за тв”. Секако, следуваат и нови музички материјали, нов сингл, албум …

Повеќе »

„Авалон продукција“ за OHRID CALLING доби признание од Министерство за економија на РМ

Вчера, по повод Светскиот ден на туризмот, 27. септември, „Авалон Продукција“ доби признание за фестивалот OHRID CALLING како Најуспешна туристичка манифестација во 2018 година! Според Министерството за економија, „Авалон Продукција“ дава голем придонес во развојот на туризмот во Република Македонија. „Авалон Продукција“ се заблагодарува на ова признание и ветува уште …

Повеќе »

Бобан Милошески – „Авалон“: Иван Мирчевски да се извини за културниот геноцид што го внесе, измисли и спроведе во Македонија!

Не стивнуваат реакциите по синоќешното гостување на директорот на „Канал 5“, Иван Мирчевски, во дебатната емисија „Само вистина“ која се емитува на неговата матична ТВ-куќа, а во која јавно се извини за погрешното известување од страна на  телевизијата за време на претходната власт. „Ако било режим, мислите се работело во …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што „Нокаут“ го одржа првиот голем концерт …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски болен: Концертот од 1. јуни одложен за есен!?

Поради здравствената состојба на Владо Јаневски одложен е концертот кој беше најавен за 1. јуни на стадионот на АРМ. Соопштението беше објавено на службената страна на Авалон продукција на Фејсбук: ОДЛОЖЕН КОНЦЕРТОТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ „Драги пријатели, Со жалење ве известуваме дека сме приморани да го одложиме најавениот концерт на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиерно од FUNK SHUI – „Виулица/Сомнежи“!

Синоќа FUNK SHUI го претстави видео записот насловен „ВИУЛИЦА / СОМНЕЖИ?”. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот” од Ангел Ќосев. Видеото беше премиерно претставено на вчерашната промоција на новото издание на FUNK SHUI насловено „Импулс”, која се одржа во Станица 26. Видео записот го …

Повеќе »

 25 години АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА:Од скромни почетоци до лидери на Балканот

Оваа година е исклучително значајна за Авалон Продукција како концертно промотерска компанија, која е најзаслужна за концертниот живот во Македонија. Авалон Продукција оваа година има важен јубилеј-25 години од нејзиното постоење. Во рамките на јубилејната, подготвена е и исклучителна програма, со концерти на бројни артисти од светската и домашната музичка …

Повеќе »

Среќен понеделник: BRIT FLOYD во Скопје!

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14. ноември со почеток во 20:30 часот, во ВИП Арена – Борис Трајковски ќе …

Повеќе »