Tag Archives: авалон продукција

„Авалон продукција“ за OHRID CALLING доби признание од Министерство за економија на РМ

Вчера, по повод Светскиот ден на туризмот, 27. септември, „Авалон Продукција“ доби признание за фестивалот OHRID CALLING како Најуспешна туристичка манифестација во 2018 година! Според Министерството за економија, „Авалон Продукција“ дава голем придонес во развојот на туризмот во Република Македонија. „Авалон Продукција“ се заблагодарува на ова признание и ветува уште …

Повеќе »

Бобан Милошески – „Авалон“: Иван Мирчевски да се извини за културниот геноцид што го внесе, измисли и спроведе во Македонија!

Не стивнуваат реакциите по синоќешното гостување на директорот на „Канал 5“, Иван Мирчевски, во дебатната емисија „Само вистина“ која се емитува на неговата матична ТВ-куќа, а во која јавно се извини за погрешното известување од страна на  телевизијата за време на претходната власт. „Ако било режим, мислите се работело во …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што „Нокаут“ го одржа првиот голем концерт …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски болен: Концертот од 1. јуни одложен за есен!?

Поради здравствената состојба на Владо Јаневски одложен е концертот кој беше најавен за 1. јуни на стадионот на АРМ. Соопштението беше објавено на службената страна на Авалон продукција на Фејсбук: ОДЛОЖЕН КОНЦЕРТОТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ „Драги пријатели, Со жалење ве известуваме дека сме приморани да го одложиме најавениот концерт на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиерно од FUNK SHUI – „Виулица/Сомнежи“!

Синоќа FUNK SHUI го претстави видео записот насловен „ВИУЛИЦА / СОМНЕЖИ?”. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот” од Ангел Ќосев. Видеото беше премиерно претставено на вчерашната промоција на новото издание на FUNK SHUI насловено „Импулс”, која се одржа во Станица 26. Видео записот го …

Повеќе »

 25 години АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА:Од скромни почетоци до лидери на Балканот

Оваа година е исклучително значајна за Авалон Продукција како концертно промотерска компанија, која е најзаслужна за концертниот живот во Македонија. Авалон Продукција оваа година има важен јубилеј-25 години од нејзиното постоење. Во рамките на јубилејната, подготвена е и исклучителна програма, со концерти на бројни артисти од светската и домашната музичка …

Повеќе »

Среќен понеделник: BRIT FLOYD во Скопје!

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14. ноември со почеток во 20:30 часот, во ВИП Арена – Борис Трајковски ќе …

Повеќе »

„Авалон“ го најавува најголемиот концерт на Владо Јаневски !

Авалон Продукција и Владо Јаневски,после пауза од повеќе од десет години, ја обновија својата соработка . Како резултат на тоа, го најаваат и најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера, којшто ќе се случи на 01. јуни, на стадионот на АРМ. Концертот е по повод 25. години од соло …

Повеќе »

(ФОТО) Златко Ориѓански бара оставка од Алаѓозовски за 100. – те илјади евра доделени на „Авалон“

Коментарите по повод вчерашните јавни објави колку средства Министерството за култура доделило на одредени установи или субјекти во областа на културата не се смируваат. Македонскиот музичар Златко Ориѓански му се налути на министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, по одлуката Министерството да даде 100. илјади евра за поддршка на 25. концерти …

Повеќе »